Tutaj jesteś

Komórka dla babci i dziadka

11 grudnia 2019 Smartfon


Dla większości z nas telefony komórkowe stały się codziennością i nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Jednak wiele starszych osób przez długi czas posiadała telefony stacjonarne i nie potrzebowała komórki. Technika w bardzo dużym tempie idzie do przodu i starszym osobom ciężko jest nadążyć za nowinkami, często nie potrzebują ich w życiu codziennym. Komórka dla babci i dziadka może być dobrym pomysłem na prezent. Prawdopodobnie sami nie kupiliby jej sobie, ale jeśli dostaną ją w prezencie pewnie uda nam się przekonać ich do jej używania. Komórka dla babci i dziadka powinna spełniać zupełnie inne wymagania niż telefon dla osoby młodej. Poniżej zostaną w skrócie omówione najważniejsze funkcje, na które warto zwrócić uwagę kupując telefon.

Bardzo ważne są przyciski

Nowoczesne smartfony ich nie posiadają co może powodować problemy u starszych osób. Duże przyciski będą dobrze widoczne i nie będą sprawiały problemu w obsłudze telefonu tak jak dotykowy wyświetlacz. Czytelne litery pozwolą na korzystanie w komfortowy sposób z telefonu. Podświetlenie dodatkowo zwiększy ich czytelność przy słabym oświetleniu.
Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jest czytelny wyświetlacz. Duże wyświetlane cyfry i znaki pozwolą na prostą obsługę przez starsze osoby. Nie jest istotne, aby wyświetlacz posiadał dużą liczbę kolorów.
System operacyjny nie musi być nowoczesny. Prosta obsługa jest kluczowa dla starszych osób. Prawdopodobnie i tak nie będą one korzystać z zaawansowanych funkcji, które są niezbędne dla młodszych osób.

Komfortowy telefon

Telefony z małym wyświetlaczem nie pobierają dużo prądu, ale duża bateria pozwoli na naładowanie telefonu raz w tygodniu. Będzie to dużo wygodniejsze niż w przypadku smartfona, którego trzeba ładować co 1-2 dni. Nie każdy senior będzie pamiętał o codziennym ładowaniu telefonu.
Niektóre telefony posiadają specjalny przycisk, do którego można przypisać jeden wybrany numer telefonu. Dzięki temu po jego naciśnięciu możemy wybrać bezproblemowo numer do przypisanej wcześniej osoby. Może to być przydatne w przypadku gdy babcia/dziadek poczują się gorzej i będą potrzebować pomocy.
Warto przed zakupem komórki porozmawiać z bliską osobą. Można ją zabrać do sklepu i spytać który model wydaje się najprostszy w obsłudze oraz pokazać, jakie ma funkcje i jak można z nich korzystać. Telefon dany bliskiej starszej osobie pozwoli nam pozostać w kontakcie i zapewnić poczucie bliskości nawet gdy jesteśmy w pracy lub oddaleni od miejsca zamieszkania, a funkcje takie jak numer alarmowy mogą nawet uratować życie.

Redakcja bestpcinfo.pl

Nasi redaktorzy na bestpcinfo.pl to zespół entuzjastów technologii, komputerów i telefonów, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w dziedzinie IT oraz pasję do testowania i recenzowania najnowszych urządzeń technologicznych. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom rzetelne recenzje, praktyczne porady oraz najnowsze informacje ze świata technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?