Tutaj jesteś

Gdzie warto oddać do naprawy telefon?

27 lipca 2020 Smartfon

O tym, że warto mieć zaufany serwis naprawczy, przekonał się każdy, kto kiedyś upuścił smartfon i po podniesieniu go ujrzał ekran, pokryty siatką cienkich pęknięć

Komu powierzyć do naprawy ulubiony telefon? Zanim rozważy się oddanie go do serwisu, warto wcześniej uzmysłowić sobie, jakie usterki najczęściej przydarzają się naszym smartfonom – narzędziom pracy, rozrywki, kontaktu z bliskimi i przyjaciółmi, wreszcie źródłom informacji.

Dobry fachowiec zdradza, jakie najczęstsze problemy mają klienci:

– pęknięty wyświetlacz – mimo stosowania folii zabezpieczających, szkieł i modnych silikonowych etui każdemu może się to zdarzyć. Naprawa telefonów komórkowych polega wówczas na wymianie zewnętrznych szybek.

– poluzowane lub uszkodzone gniazdo ładowania – kto używał smartfonu, podpięty do sieci, powinien wiedzieć, że manewrowanie urządzeniem ze wtyczką w gnieździe micro USB, USB C, czy Lightning wpływa na kondycję tego gniazda. To delikatny rodzaj złącza, lepiej więc zostawić w spokoju ładujący się telefon. W innych wypadkach bywa, że serwis telefonów komórkowych jest jedynym ratunkiem!

– zalanie wodą – podobnie, jak rozbity ekran, wystarczy sekunda nieuwagi. Warto pamiętać, że popularne metody, takie jak wkładanie telefonu do pudełka z ziarnami ryżu i czekanie, aż dzięki właściwościom higroskopowym wchłoną one wilgoć, nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej wytrzeć telefon ręcznikiem i bez zwłoki odwiedzić swój zaufany serwis telefonów komórkowych.

– starzenie się baterii – może brzmi dziwnie, ale jest faktem. Chemiczne starzenie się baterii telefonu polega na coraz krótszym jej działaniu, które zauważamy po tym, iż coraz częściej musimy ją ładować. Z reguły już po roku nie działa ona tak długo, jak tuż po zakupie smartfona. Najczęściej samodzielna wymiana baterii nie jest prosta, o co dbają producenci tego rodzaju urządzeń. Lepiej powierzyć więc to zadanie wykwalifikowanemu serwisowi.

Jak więc widzimy, jest wiele powodów, dla których korzystając z komórki, warto mieć kogoś, kto o nią właściwie zadba, gdy przydarzy nam się awaria. W tej przykrej sytuacji nie będziemy musieli panikować, tylko od razu zgłosimy się pod właściwy adres. Naprawa telefonów komórkowych będzie wykonana profesjonalnie m.in. w rekomendowanym przez serwisie, jakim jest https://amserwis-gsm.pl. Pracują w nim profesjonaliści, w których ręce warto oddać nasz ulubiony telefon i tylko poczekać na szybką naprawę!

Redakcja bestpcinfo.pl

Nasi redaktorzy na bestpcinfo.pl to zespół entuzjastów technologii, komputerów i telefonów, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w dziedzinie IT oraz pasję do testowania i recenzowania najnowszych urządzeń technologicznych. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom rzetelne recenzje, praktyczne porady oraz najnowsze informacje ze świata technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?