Tutaj jesteś

Android czy IOS? Co wybrać?

10 stycznia 2020 Komputer


Już chyba każdy z nas posiada mobilny komputer, którym jest smartfon. Choć potocznie nadal nazywamy go telefonem komórkowym to w rzeczywistości współczesne urządzenia już dawno przestały służyć jedynie do dzwonienia i pisania smsów. Obecne telefony to prawdziwe kombajny multimedialne, posiadające szereg funkcji ułatwiających codzienne życie.

Systemy operacyjne

Podobnie jak komputery, telefony posiadają systemy operacyjne, które są swojego rodzaju środowiskiem dla różnych aplikacji. Najpopularniejsze z nich to Android, stosowany w smartfonach różnych producentów, oraz IOS, który na swoich urządzeniach instaluje firma Apple. Który z tych systemów jest lepszy? Android czy IOS? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Choć oba systemy posiadają podobne funkcje to jednak mają między sobą pewne różnice. Utarło się, że użytkownicy Androida i IOS nie przepadają za sobą, rywalizują o to, który system jest lepszy, bardziej funkcjonalny i przyjazny dla użytkownika. Na szczęście ta „wojna” jest prowadzona w sposób humorystyczny i nikt w niej nie ginie.

Jak wspomniano wcześniej, Android i IOS to różne systemy operacyjne dla smartfonów.

Jakie są różnice między tymi systemami?

Wciąż możemy usłyszeć (głównie od użytkowników telefonów Apple), że smartfony z Androidem nie chodzą płynnie, że zaczynają się z czasem zacinać, zaś urządzenia wyposażone w IOS posiadają cały czas wysoką kulturę pracy, działają płynnie. Kiedyś tak w istocie było, jednak ta różnica już od dobrych kilku lat została zatarta. Z kolei „androidowcy” twierdzą, że IOS jest systemem dla prostych ludzi, którzy nie potrzebują dostosowywać systemu do swoich potrzeb. Android pozwala na znaczącą konfigurację poszczególnych elementów systemu. IOS ma po prostu działać. Czy jest to wada, czy zaleta? Zależy od preferencji użytkownika. I tutaj właśnie dochodzimy do sedna poruszonego tematu. Android czy IOS? Wszystko zależy, czego potrzebujemy i jakie mamy oczekiwania wobec telefonu. Dzięki konkurencji obu systemów operacyjnych mamy wybór, a co wybierzemy, zależy już tylko od nas. W dzisiejszych czasach, zarówno Android jak i IOS może spełnić nasze oczekiwania i będziemy zadowoleni z posiadania tych urządzeń. Wydaje się, że obecnym problemem smartfonów nie jest to, jakiego systemu używają, tylko baterie. Optymalizacja Androida i IOS jest coraz lepsza, co pozwala dłużej na jednym ładowaniu używać telefonu. Jednak producenci powinni mocno pracować, by osiągnąć wyniki działania na bateriach z czasów, gdy o smartfonach jeszcze nikt nie myślał.

Redakcja bestpcinfo.pl

Nasi redaktorzy na bestpcinfo.pl to zespół entuzjastów technologii, komputerów i telefonów, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w dziedzinie IT oraz pasję do testowania i recenzowania najnowszych urządzeń technologicznych. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom rzetelne recenzje, praktyczne porady oraz najnowsze informacje ze świata technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?