Zabezpieczenie naszego bloga

Bezpieczeństwo bloga to podstawa, jeśli chcemy prowadzić własną stronę internetową. Niestety w dzisiejszym internecie czeka na nas wiele niebezpieczeństw i ludzi, którzy chcą włamać się na nasze strony, tym bardziej, jeśli są one popularne. Jednak zacznijmy od początku, skąd biorą się w ogóle niebezpieczeństwa dla naszej strony internetowej i jak im zapobiegać?

Źródło zagrożeń

Zagrożenia biorą się głównie z luk w systemach, z których chętniej korzystają różni źli ludzie. Taka luka to dla nich otwarta furtka do działania. Warto się przed tym zabezpieczyć na przykład wybierając odpowiednią platformę czy hosting do naszego blogowania. Warto zawsze też mieć na własnym dysku backup naszej strony internetowej. Czym jest backup? To kopia zapasowa plików, czyli właściwie kopia zapasowa naszego bloga na naszym zewnętrznym dysku. Jest to ważne, ponieważ w przypadku gdy osoba włamująca się na naszego bloga by go usunęła, to musielibyśmy zaczynać wszystko od nowa. Bezpieczeństwo bloga zależy także od naszego logowania się do niego. Przy logowaniu warto zastosować weryfikację dwuetapową, czyli tak zwane uwierzytelnianie wielopoziomowe. Polega to na tym, że na przykład przy logowaniu na nasz numer telefonu przychodzi jednorazowy kod weryfikacyjny, który musimy wpisać, żeby dokończy cały proces. Jest to na pewno skuteczne zabezpieczenie, które utrudni hakerom włamanie się na naszą stronę internetową.

Ochrona przed wirusami

Bezpieczeństwo bloga zależy także od naszego komputera, warto zadbać o odpowiednią ochronę przed wirusami – do tego celu możemy użyć programów antywirusowych. Kolejnym krokiem do tego, żeby nasz blog był bezpieczny, jest zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń naszej sieci internetowej. Nasz router powinien być dobrze skonfigurowany i zabezpieczony. Warto też zadbać o silne hasło do naszych kont emailowych, to także wpływa na bezpieczeństwo bloga. Zastosowanie się do tych porad na pewno zwiększy bezpieczeństwo bloga, na którym nam zależy i zredukuje ryzyko przykrych sytuacji związanych z włamaniami na naszą stronę. W dzisiejszych czasach niestety nieszczęścia chodzą po ludziach i warto być zawsze na nie przygotowanym. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli zaczynamy blogować i po pewnym czasie nasza strona zdobywa więcej czytelników i większą popularność to jej utrata byłaby dla nas wielkim ciosem. Dlatego bezpieczeństwo bloga jest tak ważne, jeśli myślimy o tym na poważnie w kontekście naszej przyszłości. W końcu prowadzenie bloga może stać się biznesem, a wtedy włamanie na niego byłoby jeszcze bardziej opłacalne.

Redakcja bestpcinfo.pl