Tutaj jesteś

Słuchawki – komfort i prywatność

9 października 2020 Technologia

Cenimy sobie komfort i prywatność, często używając słuchawek dousznych. Możemy za ich pomocą rozmawiać, słuchać muzyki, nagrań, słuchowisk, czy nawet audiobooków. Wybór odpowiednich nie jest taki łatwy, jakby się mogło wydawać. W tym artykule opowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju sprzętu.

  1. Początki radiokomunikacji
  2. Słuchawki douszne – jak wybrać?

Na początek, zanim przejdziemy do meritum, czyli wyboru słuchawek, przybliżymy Wam historię tego urządzenia. Pierwsza słuchawka telefoniczna powstała na początku dwudziestego wieku. Przez długie lata była jedynym sposobem na słyszenie rozmówcy telefonicznego. Radio się rozwijało, a wraz z jego rozwojem słuchawki zaczęto stosować również w studiach nagraniowych. Jaka firma była pierwszym znaczącym producentem słuchawek? Brandes w 1919 roku zaczął produkcję tego towaru na większą skalę. Swoje wyroby firma ta sprzedawała między innymi rozgłośniom radiowym. Na przestrzeni lat słuchawki zmieniały się kolosalnie. W sposób znaczący zmieniła się ich budowa oraz wygląd. Powstały nowe rodzaje słuchawek. Jakie? Je znamy doskonale. Przenośne i bezprzewodowe. Ciekawostką jest fakt, że na rozwój akustyki miały wpływ dwie osoby: Georg Simon Ohm i Heinrich Rudolf Hertz.

Słuchawki dzisiaj

W dzisiejszych czasach technika poszła do przodu i na rynku mamy wiele rodzajów słuchawek do wyboru. Wszystko zależy od naszych oczekiwań wobec tego gadżetu, czy miniurządzenia. Producenci wyróżniają następujące rodzaje słuchawek: nauszne, douszne, dla biznesu, dla sportowców i dla graczy. Naszym zdaniem powinny być jeszcze specjalne dla dziennikarzy pracujących nad wywiadami. Wyróżniamy również bezprzewodowe i przewodowe.

Słuchawki douszne – jak wybrać?

Pewnie się zastanawiacie, jak wybrać słuchawki. Już spieszymy z odpowiedzią. Zanim jednak to nastąpi, warto zwróć uwagę na zalety tego gadżetu. Pozwala na słuchanie nagrań, muzyki, radia, audiobooków, a nawet prowadzenie rozmów telefonicznych – przydaje się w tym zakresie szczególnie kierowcom. Dzięki nim mamy możliwość odcięcia się od otoczenia i całkowicie oddać się dźwiękom generowanym przez membrany. Zapewniają one odrobinę prywatności, a także umożliwiają słuchanie, czy oglądanie, nie przeszkadzając znajdującym się obok nas osobom. Wróćmy do wyboru słuchawek. Na to szczególnie powinni zwracać uwagę dziennikarze, czy redaktorzy. Przydatne dla nich będą taki, które niwelują szumy, ponieważ lepiej się przepisuje na przykład materiał z wywiadu. Również w przypadku muzyki, filmów, audiobooków, radia i słuchowisk sprawdzą się słuchawki douszne.

Audyt informatyczny

Redakcja bestpcinfo.pl

Nasi redaktorzy na bestpcinfo.pl to zespół entuzjastów technologii, komputerów i telefonów, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w dziedzinie IT oraz pasję do testowania i recenzowania najnowszych urządzeń technologicznych. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom rzetelne recenzje, praktyczne porady oraz najnowsze informacje ze świata technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?