Jak przygotować 2 dniowe wesele

Wesele to jedno z największych logistycznych wyzwań w naszym życiu. Jeśli do tego planujemy wesele dwu dniowe, można mówić że przed nami nie lada organizacyjny wyczyn. Jak zabrać się za przygotowywanie takiego wydarzenia? O czym powinniśmy pamiętać i na co zwracać uwagę, jeśli chcemy się cieszyć wspaniałą i udaną imprezą?

Określenie swojego budżetu na wesele

Wesela dwu dniowe są wymagające pod względem finansowym. Dlatego pierwszym krokiem powinno być przeanalizowanie swoich możliwości finansowych i sprawdzenie czy stać nas na wesele. Jeśli obawiasz się że pieniędzy może braknąć, pożyczka gotówkowa może uratować sytuację. Dzięki niej zyskasz niezbędne pieniądze na wynajem sali lub opłacenie zespołu muzycznego. Zakładając że sprawy finansowe są już uregulowane, można przystąpić do dalszych działań organizacyjnych, do których zaliczyć można.

Wybór sali weselnej

Dawniej wesela organizowane były w domach i ogrodach, a także na dużych sala remiz strażackich. Dziś coraz częściej takie imprezy mają miejsce w restauracjach, karczmach, hotelach i domach weselnych. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że takie obiekty dysponują zwykle pokojami na wynajem, dlatego można zapewnić gościom nocleg na miejscu, co z pewnością czyni zabawę jeszcze lepszą i ciekawszą. Kolejna korzyść wynikająca z organizacji wesela w komercyjnych miejscach to kompleksowa obsługa. Firmy takie mają doświadczenie i są wyspecjalizowane w weselach, gwarantując klientom ciekawe i zróżnicowane menu, dekoracje we własnym zakresie, a także szereg innych udogodnień, dzięki którym organizacja uroczystości zajmie nam mniej czasu.

Ile kosztuje wesele na 2 dni

Koszt w przeliczeniu na jedną osobę przy weselu 2 dniowym rozpoczyna się od ok. 250 złotych wzwyż. Im bardziej prestiżowe miejsce, w którym to wesele chcemy zorganizować, tym cena będzie wyższa, sięgając nawet 500 lub więcej złotych na jedną osobę. W tej kwocie zawiera się już wszystko co potrzebne do ugoszczenia zaproszonych osób – jedzenie, napoje zimne i gorące, alkohol, a w końcu nocleg w pokojach prowadzonych przez obiekt.

Redakcja bestpcinfo.pl