Tutaj jesteś

Nowoczesny telewizor do Twojego domu

23 grudnia 2019 Technologia


Można zaryzykować stwierdzeniem, że w prawie każdym polskim domu znajduje się co najmniej jeden telewizor, niektórzy posiadają nawet telewizor w każdym pomieszczeniu. Kiedy jednak urządzenie to odmówi posłuszeństwa i ulegnie awarii albo istnieje konieczność zakupu nowego egzemplarza powstaje niemały problem. Chodząc po sklepie z artykułami RTV i AGD albo przeglądając oferty w Internecie trudno nie zadać sobie pytania, jaki telewizor wybrać.

Wybór telewizora

Standardem jest, że telewizory nowoczesne nie posiadają kineskopu, są całkiem płaskie, w tej kwestii więc wielkiego wyboru nie ma. Przed wyborem telewizora trzeba jednak rozważyć jak duże urządzenie będzie najlepszym wyborem. Za mały telewizor w stosunku do pomieszczenia może być niezbyt wygody, za duży zaś nie będzie spełniał swojej funkcji jeśli nie będzie ustawiony w odpowiedniej odległości. Komfort oglądania filmu czy programu na ogromnym telewizorze z bliska jest żaden, poza tym takie użytkowanie jest wielce niezalecane ze względów zdrowotnych.

Ważną kwestią, którą zawsze trzeba rozważyć w kwestii wyboru telewizora jest ta dotycząca jego zamontowania. Już przed zakupem trzeba wiedzieć czy telewizor będzie wisiał na ścianie czy stał na specjalnej szafce, która jest do tego przeznaczona. Jest to o tyle ważne, że nie wszystkie telewizory posiadają możliwość zamontowania łapy, na której można zamontować urządzenie, a następnie przymocować do ściany.

Telewizory z systemami operacyjnymi

Dla tych osób, które zwracają baczną uwagę na nowinki na rynku pojawiają się telewizory z różnymi systemami operacyjnymi. Nowoczesne odbiorniki mają także możliwość podłączenia ich do Internetu za pomocą kabla albo wifi, co umożliwia obsługę platform z serialami czy filmami takich jak Netflix czy HBO Go, a także przeglądarki YouTube, ta funkcja przydaje się także jeżeli istnieje potrzeba połączenia telefonu komórkowego z telewizorem, wystarczy wówczas aby oba te urządzenia były połączone z tą samą siecią wifi.

Nasuwa się pytanie jaki telewizor wybrać jeśli chodzi o obraz. Systemy Bravia, 4K, 5K i wiele innych, konkurencyjnych w stosunku do siebie mogą sprawić, że w ogóle nie wiadomo co będzie najlepsze. Nie ma na te wątpliwości jednej dobrej odpowiedzi, każdy użytkownik ma własne potrzeby i musi się nimi kierować, nie sugerując się zbytnio reklamami, wprowadzają one bowiem jedynie zamieszanie.

Ważnym aspektem przy wyborze telewizora jest jego cena, widełki w jakich znajdują się ceny telewizorów są bardzo duże, ale warto postawić na niezawodne modele, które nie tylko dobrze, ale długo posłużą.

Redakcja bestpcinfo.pl

Nasi redaktorzy na bestpcinfo.pl to zespół entuzjastów technologii, komputerów i telefonów, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w dziedzinie IT oraz pasję do testowania i recenzowania najnowszych urządzeń technologicznych. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom rzetelne recenzje, praktyczne porady oraz najnowsze informacje ze świata technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?