Co nas czeka w 2020 roku w sferze technologii

W dzisiejszych czasach technologia szybko się rozwija. Jeszcze niespełna 15 lat temu nie każdy miał Internet w domu, a dzwoniło się poprzez telefon stacjonarny. Aktualnie, dostęp do sieci posiadamy z każdego miejsca na Ziemi.

Wiele możliwości telefonu

Telefonami komórkowymi możemy zrobić prawie wszystko. Po zainstalowaniu i odpowiednim skonfigurowaniu aplikacji, możemy zapłacić nim w sklepie. Nie potrzebujemy już papierowych map podczas podróży. Wystarczy, że uruchomimy na telefonie mapy, ustawimy punkt docelowy i lektor dokładanie podpowie nam jak mamy jechać. Każdy rok przynosi nam nowe technologie. Wielu ludzi w grudniu poprzedniego roku zastanawiało się jakie będą nowe technologie 2020. Co nam przyniesie nowy rok. Co nowego zostanie wynalezione. Takie pytania ludzie zadawali sobie pod koniec poprzedniego roku. Pod lupę trzeba wziąć wirtualną rzeczywistość. Wirtualna rzeczywistość jest to kreowanie rzeczywistości przy wykorzystaniu technologii komputerowej. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest użycie jej w grach. Człowiek zakłada specjalne okulary i w pełni może przeżywać grę. Co prawda pojęcie takie istnieje już parę lat, ale tylko wybrani i bogaci ludzie mogli sobie ta no pozwolić. Rok 2020 może pozwolić aby każdy u siebie w domu przeżywał dobra wirtualnej rzeczywistości. Inną nową technologią tego roku jest grafenowa bateria. Będzie ona używana w smartfonach.

Telefony stają się małymi komputerami

Coraz większe ekrany, większa pamięć wewnętrzna. Mnóstwo aplikacji. Skutkiem takiego procederu jest bateria, która szybciej się rozładowuje. W konsekwencji musimy częściej ładować telefon. Kiedyś, telefon wystarczyło naładować raz na tydzień teraz, musimy go ładować co dwa dni lub codziennie. Taki proceder skraca żywotność baterii oraz przyczynia się do zanieczyszczania planety. Kolejną technologią już rozwijaną co prawda, ale jeszcze nie rozpowszechnioną jest sieć 5G. Smartfon komunikując się wykorzystuje parę technologi. Mamy 3G, 4G a teraz nadszedł czas na 5G. 5G jest to technologia mobilna piątej generacji. Jest ona następcą 4G. Oferuje szybsze transmisje danych. Charakteryzuje się także małym czasem opóźnienia. Jest to bardzo dobry pomysł. Małe opóźnienie da wiele możliwości, które były nie możliwe przy sieci 4G, na przykład zdalne prowadzenie samochodu. Podczas kierowania autem czasami liczą się sekundy. Technologia piątej generacji nam niweluje nam to opóźnienie. Z drugiej strony ludzie obawiają się większego szkodliwego promieniowania. Aby legalnie wprowadzić sieć 5G w Polsce, zwiększono dawkę dozwolonego promieniowania.

Redakcja bestpcinfo.pl