Tutaj jesteś

Masz starszy i niepotrzebny telefon? Zobacz, co można z nim zrobić!

9 sierpnia 2022 Komputer skup telefonow


W szufladach i szafkach, pudełkach i biurkach – zużyte telefony ma w domu wielu Polaków. Co zrobić z niepotrzebnym już sprzętem?

Telefon wymienia się dzisiaj coraz częściej. Tego typu sprzęt, już w postaci nowoczesnego smartfonu, może oferować różne funkcje, ale również szybko się starzeje, ponieważ na rynek ciągle wchodzą nowe modele, a technologie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Co można zrobić ze starszymi, niepotrzebnymi już telefonami? Do wyboru jest kilka rozwiązań, na przykład sprzedaż, oddanie do punktu zbiórki elektrośmieci czy skup zużytych telefonów. Zobacz, na co warto się zdecydować!

Sprzedaż telefonu – czy warto się na nią zdecydować?

Wiele osób decyduje się obecnie na sprzedaż starszego telefonu przy wymianie go na nowy model. Czy takie rozwiązanie jest dobrym wyborem?

Przede wszystkim sprzedaż telefonu będzie trafnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy posiadany model jeszcze jest w należytym stanie technicznym. Wtedy można zarobić na nim najwięcej. Dodatkowym plusem będzie obecność oryginalnych akcesoriów, opakowania, które podwyższają cenę.

Ogłoszenie o sprzedaży telefonu można wystawić w różnych miejscach, na przykład w internetowych portalach ogłoszeniowych, aukcyjnych, w mediach społecznościowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że czasami na kupującego trzeba dość długo poczekać.

Dodatkowo pojawia się również problem wtedy, gdy telefon przestanie działać lub pojawią się inne usterki, a kupujący będzie chciał zwrotu pieniędzy. Trzeba zatem również wziąć to pod uwagę.

Oddanie telefonu do punktu zbiórki elektrośmieci

Gdy telefon jest starszy, nie działa, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z punktów zajmujących się zbiórką elektrośmieci. Można skorzystać z nich w wielu miastach w Polsce, a także w PSZOK-ach, czyli w punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Dodatkowo odbiór telefonów oraz innego rodzaju sprzętu możliwy jest w trakcie wielu eventów, na przykład podczas imprez plenerowych poświęconych ekologii.

Sprzedaż telefonu w skupie

Trzecim dostępnym rozwiązaniem jest skup zużytych telefonów, w którym można odsprzedać swój sprzęt. Jak działają tego typu skupy i jakie urządzenia można w nich sprzedać?

Przede wszystkim skup zużytych telefonów będzie mógł odkupić od klientów określone rodzaje telefonów, na przykład te nowsze, w dobrym stanie technicznym. Sprzedaż telefonów starszych, zniszczonych może nie być możliwa, dlatego też skup nie będzie zainteresowany transakcją.

Na cenę sprzedaży telefonu w skupie wpływa wiele czynników, między innymi są to jego marka i model, stan techniczny, obecność oryginalnych akcesoriów i opakowania.

Skupy działające online często udostępniają swoim klientom internetowe formularze pozwalające na szybką wycenę, by dowiedzieć się, ile za sprzęt może zapłacić skup zużytych telefonów.

Wybrane skupy działają również online, pozwalając klientom na zamówienie kuriera pod swój adres lub na nadanie przesyłki w paczkomacie. Dzięki temu nie trzeba udawać się z telefonem do punktu prowadzącego skup samodzielnie.

Redakcja bestpcinfo.pl

Nasi redaktorzy na bestpcinfo.pl to zespół entuzjastów technologii, komputerów i telefonów, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w dziedzinie IT oraz pasję do testowania i recenzowania najnowszych urządzeń technologicznych. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom rzetelne recenzje, praktyczne porady oraz najnowsze informacje ze świata technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?