IT
Tutaj jesteś

Outsourcing IT w Warszawie – kiedy warto z niego skorzystać?

8 grudnia 2022 IT Outsourcing IT


Sprawne działanie obszaru informatycznego to klucz do efektywnej pracy w wielu firmach. Zobacz, kiedy warto zdecydować się na outsourcing IT!

Zdecydowana większość firm wykorzystuje obecnie komputery i sieci w swojej codziennej działalności. Są one używane w wielu celach, między innymi do prowadzenia spraw formalnych jak fakturowanie i księgowanie, sprawy kadrowo-płacowe, ale również do sprzedaży, obsługi klienta, tworzenia projektów, a to jedynie parę przykładowych usług. Kiedy warto w takiej sytuacji zdecydować się na outsourcing IT w Warszawie?

Na czym polega outsourcing usług IT?

Usługi informatyczne obejmują bardzo szeroką gamę czynności powiązanych z komputerami, sieciami, w tym z internetem, oprogramowaniem, urządzeniami peryferyjnymi. W wielu firmach tym obszarem zajmują się pracownicy z działu IT, jednak nie każde przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na ich zatrudnienie.

W sytuacji, gdy tworzenie własnego działu IT nie jest możliwe, warto rozważyć skorzystanie z usług outsourcingowych. Obecnie outsourcing IT w Warszawie jest bardzo popularną ofertą i decyduje się na niego wiele firm, które poszukują szybkiego i fachowego wsparcia w dziedzinie informatyki.

Outsourcing IT – jakie prace obejmuje?

W ramach usługi jak outsourcing IT w Warszawie klienci mogą skorzystać z szerokiego wsparcia, które będzie obejmowało również rozmaite czynności. Jakie z nich są najczęściej prowadzone przez firmy outsourcingowe?

Przykładowy outsourcing IT w Warszawie obejmuje poniższe rodzaje usług:

 • tworzenie sieci i administracja sieciami informatycznymi
 • wdrażanie systemów informatycznych
 • instalowanie oprogramowania komputerowego
 • naprawa sprzętu komputerowego
 • usuwanie usterek związanych z oprogramowaniem
 • tworzenie backupów danych w firmie
 • ochrona firmy przed atakami
 • przygotowywanie polityki bezpieczeństwa IT dla firmy
 • szkolenia pracowników
 • tworzenie dokumentacji IT
 • nadzór nad obszarem IT
 • doradztwo informatyczne
 • help desk IT prowadzony online, przez telefon

Jak widać, outsourcing informatyczny jest bardzo rozbudowaną ofertą obejmująca różne obszary IT. Dodatkowo warto wskazać, że zakres usług może być w tym przypadku dopasowany także do konkretnej firmy – jej wielkości, branży, konkretnych wymagań – wskazuje pracownik z firmy itcenter.pl, która prowadzi takie usługi dla klientów.

Najczęściej outsourcing IT w Warszawie oferowany jest w formie pakietów, które obejmują konkretne typy usług. Wskazują one również na liczbę godzin w ramach pomocy IT oraz na czas jej udzielenia. Dzięki temu można dobrać pakiet dopasowany do swoich wymagań.

Kiedy warto wybrać outsourcing informatyczny dla firmy?

Z usługi jak outsourcing IT w Warszawie korzysta obecnie coraz więcej przedsiębiorców, co wynika z kilku kwestii. Przede wszystkim jest to usługa bardzo atrakcyjna cenowo, a przy tym zapewnia ona dostęp do rozbudowanego wsparcia prowadzonego przez doświadczonych informatyków. Łączy ona zatem dwa atuty, a mianowicie niską cenę oraz fachowe wsparcie.

Dzięki outsourcingowi usług informatycznych firma może otrzymać szybką pomoc, która w wielu branżach jest bardzo ważna dla sprawnego działania procesów zachodzących w firmie. Wsparcie jest też możliwe 24 godziny na dobę.

Szeroka gama usług, jakie wchodzą w skład outsourcingu informatycznego, powoduje, że firma może otrzymać pomoc w różnych obszarach IT – zarówno wtedy, gdy pojawią się problemy sprzętowe, jak i te związane z oprogramowaniem.

Warto też wskazać, że nie ma w tym przypadku znaczenia sama branża firmy, ponieważ outsourcing IT w Warszawie skierowany jest do wszystkich przedsiębiorstw niezależnie od tego, jakie usługi czy produkty oferują. Może być to więc dobry wybór dla biura księgowego, sklepu internetowego, biura podróży czy też dla firmy transportowej, aby wspomnieć jedynie o paru propozycjach.

Dokładne informacje dotyczące outsourcingu informatycznego prowadzonego przez firmy w Warszawie można znaleźć już teraz na ich stronach internetowych, aby dowiedzieć się więcej na temat ich usług i cen obsługi informatycznej.

Redakcja bestpcinfo.pl

Nasi redaktorzy na bestpcinfo.pl to zespół entuzjastów technologii, komputerów i telefonów, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w dziedzinie IT oraz pasję do testowania i recenzowania najnowszych urządzeń technologicznych. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom rzetelne recenzje, praktyczne porady oraz najnowsze informacje ze świata technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?