Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > ZOTAC Geforce GTX TITAN Z czyli co dwa rdzenie to nie jeden

ZOTAC Geforce GTX TITAN Z czyli co dwa rdzenie to nie jeden

ZOTAC Geforce GTX Titan Z

Na dniach miała miejsce oficjalna premiera kart graficznych z linii Geforce GTX TITAN Z. Naturalnie nie zabrakło wśród nich koncepcji od ZOTAC. Karta ta posiada „na pokładzie” dwa rdzenia z serii GK110 o taktowaniu 705 MHz (876 MHz w trybie Boost), 12 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu efektywnym na poziomie 7000 MHz  oraz 5760 jednostek cieniujących (po 2880 na rdzeń). Warto także nadmienić, że taki „graficzny potwór” ma dosć spore zapotrzebowanie na prąd. Świadczy o tym chociażby fakt, że karta ZOTAC Geforce GTX TITAN Z posiada dwa złącza zasilania typu 8-pin PCI-E.

ZOTAC Geforce GTX Titan ZDla kogo zatem skierowana jest karta graficzna ZOTAC Geforce GTX TITAN Z? Przede wszystkim dla osób, które w przyszłości planują grać w rozdzielczości 4k. Druga sprawa jest taka, że karta tego typu kosztować ma na naszym rynku ponoć ok. 12 000 zł co wydaje się kwotą co najmniej mocno wygórowaną ale kto wie, może za tak ogromną wydajność po prostu warto tyle zapłacić ;) Szkoda tylko, że w tej cenie do dyspozycji mamy jedynie referencyjny cooler GPU…

Źródło: Informacja prasowa

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*