Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Newsy > Zalman R1 – ekonomiczny wariant wyciszonej obudowy

Zalman R1 – ekonomiczny wariant wyciszonej obudowy

Zalman R1

Wydaje się, że firma Zalman będzie próbowała swoich sił na rynku obudów fabrycznie wyciszonych. W jej planach wydawniczych pojawił się bowiem ostatnio pierwszy model tego typu – R1. Jest to o dziwo dość kompaktowa konstrukcja midi-tower (465 x 192 x 450 mm – wysokość x szerokość x długość), której szkielet / wnętrze bazuje najprawdopodobniej na „wariacji” modelu Z3 Plus (albo to po prostu wyciszony wariant Z3 Plus). W każdym razie obudowa ta oferuje w standardzie przednią klapkę z matą gąbkową, regulator obrotów wentylatorów oraz przesłonięty top co zdaje się oczywiście potwierdzać to, że jest ona dedykowana zwolennikom ciszy. Co ciekawe mamy tutaj również dedykowany GPU holder, przetłoczenie panelu bocznego (a przynajmniej tego od strony tacki na płytę główną) oraz…wyłamywane zaślepki kart rozszerzeń.

Zalman R1Warto od razu zwrócić uwagę także na kilka innych spraw. Po pierwsze mamy tutaj miejsce na pięć wentylatorów, w standardzie mamy pre-instalowane trzy wentylatory (typu 120 mm) a regulować kontrolerem możemy…dwa. Po drugie producent nie „chwali się”, czy front obudowy zawiera szczotkowane aluminium czy też tzw. szczotkowany plastik (a jak wiadomo, nie wszystkim szczotkowany plastik się podoba). Po trzecie jeśli Zalman R1 faktycznie bazuje na blachach / szkielecie z modelu Z3 Plus, to raczej kluczowe znaczenie ma tutaj to, że panele boczne nie posiadają żadnych mat wzmacniających / wygłuszających. Jeśli zatem producent planował stworzyć tanią alternatywę dla Fractal Design Define R4, to…prawdopodobnie nie jest to ta sama liga. No ale jeśli obudowa taka będzie kosztować ok. 200 zł to kto wie, kto wie ;)

Źródło: Zalman.com

One Comment

  1. Jeśli tylko cena będzie rozsądna to może być ciekawa opcja :)

Leave a Comment

*