Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Zalman i jego „nowinki” na CES 2011

Zalman i jego „nowinki” na CES 2011

CES_logoFirma Zalman jeszcze pod koniec ubegłego roku deklarowała, że ma w planach na najbliższych kilka miesięcy ma dość sporo ciekawych „nowinek”. Tegoroczne targi CES były natomiast okazją, aby zaprezentować je opinii publicznej. Spośród zaprezentowanych w Las Vegas przez Zalmana produktów oko przyciągały najbardziej chyba nowe, nietuzinkowe i dość kompaktowe coolery CPU (CNPSX 7 Performa oraz CNPSX11 Extreme) oraz obudowy midi-tower (w tym Z9 Plus).

Wspomniane coolery CPU design’em mogą trochę przypominać Scythe Kama Angle (moduły aluminiowych finów są względem siebie pod pewnym kątem). CNPSX7 Performa został wyposażony w trzy heat-pipe’y i 92 mm wentylator z PWM natomias CNPSX11 Extreme posiada już pięć heat-pipe’ów oraz 130 mm wentylator z PWM. Oba „maleństwa” są kompatybilne zarówno z procesorami AMD (Socket AM2, AM2+, AM3 i AM3+) jak i Intel (LGA 1155, 1156 i 1366). Co ciekawe mniejsza konstrukcja wspiera także LGA 775 jednak większa już nie.

Zalman_CNPSX7_Performa

Zalman_CNPSX11_Extreme

Co zaś się tyczy obudowy Z9 Plus, to została ona zaprezentowana naturalnie wraz z całą platformą sprzętową. Póki co można więc o niej powiedzieć, że konstrukcja ta jest cała czarna w środku i całkiem nieźle prezentuje się w tandemie z czarnym coolerem CPU (CNPS 9900 Max?), czarnym zasilaczem (ZM-850HP) oraz kartą graficzną z czarnym PCB (Zotac GTX570?).

Zalman_Z9_Plus

Źródło: TechPowerUp.com

Trackbacks for this post

  1. Zalman CNPS11 Extreme – prawie innowacyjny cooler CPU – BestPCInfo.pl - newsy, poradniki, recenzje, unikalne testy...po prostu to, co najlepsze! - [...] Extreme. Pierwsze informacje na jego temat znane już były kilka miesięcy temu ( przy okazji targów CES 2011)  i już…
  2. Zalman CNPS7X LED – oficjalniej o nowym “maleństwie” – BestPCInfo.pl - newsy, poradniki, recenzje, unikalne testy...po prostu to, co najlepsze! - [...] o nowym “maleństwie”Dodaj komentarz »Kilka miesięcy po prezentacji prototypu na targach CES 2011 nowy kompaktowy cooler CPU firmy Zalman…

Leave a Comment

*