Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Zalman CNPS11 Extreme – prawie innowacyjny cooler CPU

Zalman CNPS11 Extreme – prawie innowacyjny cooler CPU

Zalman_logoFirma Zalman w końcu udostępniła oficjalne informacje na temat swojego nowego coolera CPU – CNPS11X Extreme. Pierwsze informacje na jego temat znane już były kilka miesięcy temu ( przy okazji targów CES 2011)  i już wtedy wiadomo, że będzie to dość nietypowa konstrukcja. Jest to bowiem cooler CPU typu tower (wymiary: 154 x 135 x 80 mm – odpowiednio wysokość x szerokość x długość) ale o kształcie finów przypominającym w przekroju poprzecznym literę V. Co ciekawe nie jest to bynajmniej jakaś innowacja – wcześniej widzieliśmy coś podobnego m.in. w Scythe Kama Angle.

Jak więc widać, mamy tutaj pięć heat-pipe’ów (niklowanych), dwa systemy aluminiowych finów (a przynajmniej tak to wygląda – plastikowe „wstawki” wszystko zasłaniają) i zamontowany wentylator 120 mm z PWM (zakres pracy: 1000-1950 obr./min.). Wprawdzie nie wydaje się to zbyt przekonująca konstrukcja (głośny wentylator, nie w pełni efektywne rozpraszanie ciepła z finów czy też różne ułożenie heat-pipe’ów) jednak trzeba po prostu poczekać na testy aby potwierdzić wydajność tego „chłodziwa”.

Źródło: TechPowerUp.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*