Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Xigmatek Apache II – kiedy technologia się cofa a marketing postępuje

Xigmatek Apache II – kiedy technologia się cofa a marketing postępuje

Xigmatek_logoJakiś czas temu wydawało mi się, że firma Xigmatek prowadzi ostatnio politykę de-ewolucji czyli cofania się w swoich pomysłach. Dowód nr 1 ujrzał światło dzienne już jakiś czas temu i jest nim cooler CPU o nazwie Achilles II (który względem pierwowzoru został pozbawiony niklowania ale za to posiada głośniejszy wentylator o niższej żywotności). Dowodem nr 2 jest z kolei „nowy” model coolera CPU o nazwie Apache II. Jest to z założenia bardzo ekonomiczna konstrukcja typu horyzontalnego design’em przypominająca nieco zmodyfikowane wizje Zalmana za czasów serii CNPS 7500/7700.

Jak widać nie uświadczymy tutaj żadnych heat-pipe’ów i nawet dość spora lista kompatybilności (Socket 754, 939, AM2 oraz LGA 775, 1155/1156) nie zmyli przypuszczeń i domysłów. Xigmatek Apache II wcale nie jest czymś co firma określa jako „mighty and powerful CPU cooler”. To po prostu bardzo ekonomiczne rozwiązanie (ponoć w Europie będzie do dostania za ok. 10 euro) dla kogoś kto ma niezbyt wydajny procesor, którego zbyt mocno nie obciąża (pomijam już fakt, że o overclockingu to już na pewno można zapomnieć). Innego zastosowania osobiście naprawdę nie widzę…

Źródło: Xigmatek.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*