Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Windows 10 i popremierowe mity i fakty

Windows 10 i popremierowe mity i fakty

Windows 10 - Pulpit

Niespełna miesiąc po oficjalnej premierze systemu operacyjnego Windows 10 na światło dzienne wychodzi co raz więcej „smaczków” związanych z tym najnowszym oprogramowaniem Microsoft. Okazuje się zatem m.in., że mamy zarówno pozytywne aspekty dla użytkownika (np. brak potrzeby aktywacji systemu po jego reinstalacji) jak także i negatywne. Tych drugich co ciekawe nikt tak naprawdę się nie spodziewał a okazuje się, że są to m.in. takie aspekty jak blokowanie przez Windows 10 dostępu do nielegalnych gier / aplikacji (świadczonych w ramach Windows Store) czy też dość poważne problemy kompatybilności ze sprzętem komputerowym.

Jeśli zatem hodzi o problemy hardware’owe, to warto wspomnieć chociażby o niepoprawnym działaniu Windows 10 na platformie wyposażonej w procesor Intel Pentium G3258. W połączeniu z niektórymi płytami głównymi (m.in. na bazie chipsetów H87, H81, Q87, Q85, B85 oraz H97) tego typu procesor praktycznie uniemożliwia poprawną instalację systemu Windows 10 co z pewnością potrafi mocno zirytować. Innym mocno intrygującym aspektem jest to, że nawet niektórzy duzi producenci laptopów sami przestrzegają przed instalacją Windows 10 (jak np. Sony w laptopach z serii VAIO). Czyżby zatem mimo wszystko Microsoft zaniedbał sprawdzanie kompatybilności Windows 10 ze sprzętem komputerowym? Cóż, czas pokaże…

Źródło: KitGuru.com / PurePC.pl

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*