Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Newsy > Windows 10 – będą problemy ze sterownikami w dniu premiery?

Windows 10 – będą problemy ze sterownikami w dniu premiery?

Windows 10 - Pulpit

Jak wiadomo lada dzień będziemy mieć oficjalną premierę nowego systemu operacyjnego MicrosoftWindows 10. Wydaje się, że będzie to jedna z najgłośniejszych premier tego typu oprogramowania i to za sprawą kilku intrygujących aspektów. Po pierwsze po system Windows 10 będzie mógł sięgnąć za darmo praktycznie każdy użytkownik systemu Windows 7, 8 i 8.1 (również posiadacz kopii  nie w pełnie legalnej) poprzez system aktualizacji systemu. Po drugie system ten ma kompletnie inną politykę zarządzania automatycznymi aktualizacjami (czy to sterowników czy to łatkami bezpieczeństwa). Nie będzie można owych automatycznych aktualizacji wyłączyć (jak to robi zapewne większość użytkowników) a jedynie opóźnić zaś i tak owe opóźnienie i tak dostępne będzie jedynie w droższych wariantach systemu Windows 10 (swoją drogą jak taką opcję możne przedstawiać jako „marketingowy feature”?).

Po trzecie możliwe, że wspomniane automatyczne aktualizacje wykażą swoją problematyczną naturę praktycznie już w dniu premiery Windows 10. Jak bowiem donoszą niektóre serwisy www nawet w ostatnich buildach Windows 10 po aktualizacji sterowników kart graficznych (ponoć chodzi o karty nVidia) występowały nagle niespodziewane dla użytkowników PC problemy jak np.

  • niepoprawne działanie konfiguracji multi-GPU
  • niepoprawna obsługa dwóch i więcej monitorów
  • błędy z wyświetlaniem grafiki w niektórych grach
  • problemy z uruchamianiem systemu operacyjnego

Skoro zatem twórcy Windows 10 wiedzą, że mogą być problemy ze sterownikami do kart graficznych to ciekawe jakie jeszcze inne „kwiatki” się pojawią w dniu premiery? Osobiście mam nadzieje, że im więcej tym lepiej ponieważ wtedy może wyjdzie specjalny patch wyłączający aktualizacje automatyczne ;) Cóż, pożyjemy zobaczmy…

Źródło: Forbes.com

One Comment

  1. No na, do tej pory użytkownicy maja problemy nawet przy aktualizacji lub instalacji ;)

Leave a Comment

*