Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Wielkie roszady na rynku producentów HDD

Wielkie roszady na rynku producentów HDD

Wydaje się, że przełom pierwszego i drugiego kwartału bieżącego roku poza licznymi premierami gier, procesorów i kart graficznych zapisze się w historii także jako „roszady HDD”. Wynikać to może z dwóch faktów. Po pierwsze w zeszłym miesiącu miało miejsce przejęcie Hitachi przez Western Digital a po drugie w tym miesiącu inny potentat w produkcji HDD – Samsung – odsprzedał swoje linie produkcyjne firmie Seagate. Nie do końca wiadomo dlaczego tacy potentaci pokroju Hitachi czy też Samsung zdecydowali się na taką „wyprzedaż” jednak zapewne będzie to miało wpływ na cały rynek HDD (zwykle mniejsza konkurencja = wyższe ceny).

Oczywiście niekoniecznie musi tak być, wszystko zależy od polityki i możliwości produkcyjnych poszczególnych „nabywców”. Może się bowiem okazać, że po wymianie kilku patentów oraz linii produkcyjnych koszty produkcji HDD będą nieco niższe. No ale to trzeba poczekać aby się o tym przekonać…

Źródło: Nordic Hardware

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*