Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Gry PC > Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – będzie cenzura w Australii

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – będzie cenzura w Australii

The Witcher 2 logoJak to zwykle bywa przed premierą niemal każdej bardziej brutalnej gry władze Australii skupiają na sobie uwagę graczy i opinii publicznej. Po zakazaniu sprzedaży gier typu Left 4 Dead „na celownik” poszła również nasza rodzima produkcja – Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Okazuje się bowiem, że o ile u nas „sceny łóżkowe” sprawiają, że gra nadaje się tylko dla osób powyżej 18 roku życia o tyle w Australii nie ma kategorii wiekowej 18+ a zatem w świetle australijskiego prawa w takiej formie Wiedźmina 2 nie można sprzedawać. Na szczęście dotyczy to ponoć tylko jednej sceny z gry (kiedy sex jest formą nagrody) a zatem twórcy gry odpowiednio grę „zmodyfikowali” ażeby dopuszczono ją do sprzedaży w kraju kangurów.

Cóż, trzeba przyznać, że w Australii gracze mogą grać w naprawdę „okrojone” produkcje. Czasem wydaje się to być zrozumiałe (np. mnóstwo przekleństw, realistyczny model zniszczenia poszczególnych fragmentów człowieka) ale czasem wręcz dziwi dlaczego do tej pory takie prawo nadal tam funkcjonuje…

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Źródło: VG247.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*