Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Western Digital powraca na podium lidera rynku HDD

Western Digital powraca na podium lidera rynku HDD

Western Digital - dyski HDD

Po ubiegłorocznej powodzi w Tajlandii, która pozbawiła Western Digital na pół roku roli lidera na rynku HDD pozostały tylko niemiłe wspomnienia i wysokie ceny dysków twardych. Przez te 6 miesięcy według danych IHS rynek zdominowała firma Seagate. Drugi kwartał jednak przyniósł wiele niespodzianek np. przejęcie Hitachi GST przez WD i wyprodukowanie 71 milionów dysków co przyniosło rekordowy dochód na poziomie 4,8 miliarda dolarów. Seagate stworzył ,,tylko” 65,8 milionów sztuk i zarobił 4,5 miliarda dolarow. Jak można zaobserwować, produkcja idzie dobrze, lecz ceny nadal niestety nie spadają mimo, że na rynku pojawiło się o 8% więcej dysków – 157 milionów HDD – niż w ubiegłym kwartale.

Podział wpływów to obecnie: 45% dla Western Digital, 42% Seagate i 13% dla Toshiba. Całkowity przychód z produkcji dysków twardych wzrósł z 9,6 miliarda (pierwszy kwartał) do 10,3 miliarda dolarów.

Źródło: Tweaktown.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*