Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > VIA Isaiah II – powrót na rynek procesorów?

VIA Isaiah II – powrót na rynek procesorów?

VIA - logo

Ręka w górę kto kojarzy dziś firmę VIA? Dziękuję. A teraz ręka w górę kto wie, że firma ta postanowiła wrócić do walki na rynku procesorów? Cóż, moja ręka zajęta była…pisaniem owego newsa bo sam dopiero co się o tym dowiedziałem ;) Okazuje się bowiem, że tak jak było o niej „cicho sza” tak ostatnimi dniami ich nowy procesor – Isaiah II w wariancie czterordzeniowym – wysyłany był już ponoć do wstępnych testów wydajnościowych i rywalizować ma on z takimi układami jak „Bay Trail” od Intela czy też „Kabini” od AMD.

Jeśli chodzi o jakieś „konkrety” na temat czterordzeniowego VIA Isaiah II, to otrzymujemy tutaj ponoć rdzenie taktowane zegarem 2,0 GHz oraz mające do dyspozycji 2 MB pamięci cache L2. Co ciekawe układ ten został już wstępnie przetestowany i porównany do takich jednostek jak AMD Athlon 5350 (cztery rdzenie „Jaguar” o taktowaniu 2,05 GHz) oraz Intel Atom Z3770 (cztery rdzenie „Silvermont” o taktowaniu 2,4 GHz). Uzyskane wyniki wydają się być…dość obiecujące, ponieważ pomimo nieco niższej częstotliwości taktowania procesor VIA Isaiah II wypadał zwykle lepiej (patrz poniższy screen-tabelka):

VIA Isaiah II

Procesory VIA Isaiah II zadebiutować mają na rynku naprawdę już niebawem, bo pod koniec sierpnia bieżącego roku. Pytanie tylko jak wygląda sprawa z poborem prądu, gdzie owe procesory realnie znajdą zastosowanie oraz jaka będzie ich cena…

Źródło: TechPowerUp.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*