Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Newsy > Vaya – kolejna prawie budżetowa obudowa…tym razem od Sharkoon

Vaya – kolejna prawie budżetowa obudowa…tym razem od Sharkoon

Sharkoon_logoNie da się ukryć, że ostatnimi czasy kilku producentów obudów próbuje nas przekonać do swoich ekonomicznych wizji obudów jednak co bardziej dociekliwi użytkownicy „automatycznie” doskonale wiedza, że „nie wszystko złoto co się świeci” i część tych pomysłów wcale nie jest tak rewelacyjna jak by się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Doskonałymi dowodami są chociażby takie modele jak NZXT Source 220 czy też BitFenix Oulaw, w których to producenci nie zadbali np. o filtry przeciwkurzowe w „newralgicznych” miejscach obudowy.Nie inaczej jest także w przypadku najnowszej koncepcji firmy Sharkoon Vaya. Ta kompaktowa obudowa midi-tower (440 x 185 x 465 mm – wysokość x szerokość x długość) na pierwszy rzut oka wydaje się co najmniej intrygująca jednak jak wiemy „diabeł tkwi w szczegółach”.

Sugerowana cena Sharkoon Vaya to ponoć ok. 40 euro i wydawać by się mogło, że w tej cenie producent zadbał o tak podstawowe „akcesorium” jak filtry przeciwkurzowe a aranżacja okablowania ułatwiłaby niektórym użytkownikom życie jednak nic bardziej mylnego. Po pierwsze pod zasilaczem na 99% nie ma żadnego filtru a po drugie aranżacja okablowania przy tej szerokości obudowy to jakieś nieporozumienie skoro realnie zmieści się tam bardzo wiązki przewód (i to dosłownie sam przewód bo wtyczka już będzie za gruba). Cóż, każdy ma jakąś swoja wizję ale naprawdę niektórzy producenci mogliby się bardziej postarać…

Źródło: TCMagazine.com

One Comment

  1. znaffca ciszy Prawi:

    Dokładnie „diabeł tkwi w szczegółach” a ja nie lubię kiedy w takiej cenie ktoś ma takie „niedoróbki”. Tym bardziej, że na naszym rynku w dużo niższej cenie są np. Brutusy 310/410 Pure Black, które jednak mają filtry gdzie trzeba:

    http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-brutus-310-410-video-recenzja/

Leave a Comment

*