Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Thermalright Shaman – oficjalnie zapowiedziany

Thermalright Shaman – oficjalnie zapowiedziany

Oferta znanej firmy Thermalright jakiś czas temu nieoficjalnie powiększyła się o nowy całkiem uniwersalny cooler GPU o nietuzinkowej nazwie – Shaman. Wówczas były to jeszcze raczej nieoficjalne informacje poprzedzone m.in. filmem gdzie heat-pipe’y nie były niklowane (można by więc rzec, że wcześniej zaprezentowany był egzemplarz typu „ES” – engineering sample) jednak teraz producent ma już Shamana w swojej ofercie na oficjalnej stronie internetowej. Można by więc bezpiecznie przyjąć, że faktycznie za jakiś czas ten „mistyczny” produkt ten trafi na półki sklepowe. Na konstrukcję Thermalright Shaman składa się przede wszystkim osiem 6 mm heat-pipe’ów, miedziana podstawa oraz system  dość gęsto upakowanych aluminiowych finów. Naturalnie całość jest niklowana.

Gabaryty tego coolera GPU (160 x 140 x 38 mm – odpowiednio długość x szerokość x wysokość) pozwalają na swobodny montaż jednego 140 mm wentylatora (producent dołącza jeden taki model wentylatora).

Co zaś się tyczy kompatybilności, to pasuje on zarówno na karty AMD/ATI (m.in. Radeon HD4850, HD4870*, HD4890*, HD5850*, HD5870*) jak i nVidii (np. Geforce z serii GTX200** czy też Geforce z serii GTX400). Oczywiście dotyczy to konstrukcji referencyjnych.

Cena? Na razie nieznana…

* z dodatkowym radiatorem typu VRM-R2 lub VRM-R5

** poza GTX295

Źródło: Thermalright.com

Trackbacks for this post

  1. Thermalright i przedświąteczne oferty coolerów GPU na Fermiego – BestPCInfo.pl - newsy, poradniki, recenzje, unikalne testy...po prostu to, co najlepsze! - [...] i tych starszych) na najnowsze karty graficzne. Sprawa ta dotyczy zwłaszcza trzech produktów (Shaman, Spitfire i “leciwego” HR-03 GT)…

Comments are now closed for this article.