Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Komputery > Synaptics ThinTouch – następny krok w rozwoju laptopów?

Synaptics ThinTouch – następny krok w rozwoju laptopów?

Synaptics ThinTouch

W dobie współczesnych laptopów i ultrabook’ów niektórzy „innowatorzy” co jakiś czas wpadają na pomysł, które może ułatwić życie producentom i/lub użytkownikom. Chodzi tutaj mianowicie o koncepcję ThinTouch autorstwa firmy Synaptics. Jest to technologią oparta na wprowadzeniu do typowego laptopa zupełnie odmiennej konstrukcji klawiatury. Firma Synaptics przewidziała tutaj bowiem zastosowanie znacznie cieńszych przycisków, którym ponoć niedaleko do odpowiedników stosowanych w czujnikach ekranów pojemnościowych stosowanych w smartfonach. Krótko mówiąc zamiast klasycznej klawiatury mechanicznej przewiduje się tutaj klawiaturę dotykową opartą o działanie znane z ekranów pojemnościowych.

Według producenta tego typu rozwiązanie sprawi, że klawiatura obecnych laptopów / notebook’ow będzie mogła być cieńsza o 30-50% a tym samym producenci laptopów będą mogli dodatkowo „spożytkować” powstałą w ten sposób przestrzeń wedle swojego uznania. Co to znaczy? Np. troszkę większa / pojemniejsza bateria lub lepszy system chłodzenia. Czyżby same pozytywy? ;)

Źródło: NordicHardware.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*