Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Software > Symbian – czy to już koniec?

Symbian – czy to już koniec?

Symbian - czy to koniec ?

Nokia oficjalnie potwierdziła krążące od dłuższego czasu plotki o końcu systemu operacyjnego Symbian. Coraz więcej smartfonów obsługiwanych przez system Windows Phone zajmuje miejsce swoich starszych braci z Symbianem, a przedstawiciele firmy mówią otwarcie o poważnej współpracy z Microsoftem więc ostatnią wersją oprogramowania Symbian pozostanie Nokia Belle.

Właśnie z powodu tej zacieśnionej współpracy firma zrezygnowała ze wsparcia do Symbiana i ostatnim urządzeniem mobilnym z takowym systemem uczyniła Nokię 808 PureView (dla przypomnienia, jest to smartfon z aparatem wyposażonym w matrycę o rozdzielczości 41 megapikseli). Decyzja o końcu autorskiego systemu operacyjnego została podyktowana przez trendy panujące na rynku oraz przez słabe wyniki sprzedaży nowych modeli z Symbianem. Nieoficjalnie mówi się, że Nokia sprzedała zaledwie 2,2 miliony telefonów z tym system w ostatnim kwartale 2012 roku, podczas gdy smartfony z serii Lumia – wyposażone w Windows Phone trafiły do 4,4 miliona odbiorców.

Premiera słynnego systemu Symbian odbyła się w 1998 roku, gdy o innym oprogramowaniu typu Android czy iOS nikt nie śnił i dzięki niemu firma Nokia odniosła sukces. Obecnie dalsze losy tego fińskiego producenta będą zależały od poczynań nowego partnera – Microsoftu i od tego jakie oprogramowanie dostarczy dla nowych urządzeń, aby zadowolić użytkowników. Czy to się uda ? Cóż, czas pokaże…

Źródło: Fudzilla.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*