Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Sony nie próżnuje – 4 nowości na targach IFA 2012

Sony nie próżnuje – 4 nowości na targach IFA 2012

Sony Xperia Tablet S

Podczas tegorocznych targów IFA odbywających się w Berlinie, Sony zaprezentowało aż 4 nowości z segmentu mobilnego – trzy smartfony i odświeżoną wersję swojego tabletu.

Nowy flagowy smartfon Sony to Xperia T, następca dość dobrze przyjętego modelu Xperia S. Producent zastosował w nim dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 MSM8960 taktowanego zegarem 1,5 GHz i wspomaganego przez 1GB pamięci RAM. Xperia T posiada ekran o przekątnej 4,55” i rozdzielczości 720p. Oprócz tego najnowszy high-end Sony posiada aparat 13MPx, moduł łączności NFC i 16GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą kart micro SD. Bateria nowego smartfona ma pojemność 1850 mAh. Xperia T na rynku zadebiutuje z Androidem 4.0.4 ICS , jednak Sony zapowiada szybką aktualizację do Jelly Bean.

Drugim smarfonem od Sony jest Sony Xperia V. Jego specyfikacja pozwoli mu rywalizować w średniej półce urządzeń z Androidem. Smartfon ten, podobnie jak Xperia T posiada procesor Snapdragon S4 MSM8960 taktowany zegarem 1,5 GHz i 1GB RAMu. Ekran w tym modelu posiada rozmiar 4,3” i rozdzielczość 720p, jest również wspierany przez Mobile BRAVIA Engine 2. Jak większość smartfonów z rodziny Xperia, rówież i ten model posiada łączność NFC. Wyróżnia się natomiast odpornością na kurz i zachlapania i certyfikatem Playstation. Xperia V pracuje na Androidzie 4.0, ale Sony zapowiada już aktualizację do Jelly Bean.

Ostatnim ze smartfonów pokazanych na IFA jest Xperia J. Model ten będzie jednym z najbardziej przystępnych cenowo smartfonów Sony. W parze z niską ceną idzie, niestety, dość średnia specyfikacja. Xperia J jest napędzana przez dość wysłużony już procesor Qualcomm Snapdragon S1 MSM7227A 1 GHz, oczywiście jednordzeniowy. Posiada również 512 MB RAMu a działa na Androidzie 4.0 ICS. Xperia J posiada 4” ekran o rozdzielczości 854×480 px, aparat 5 Mpx i baterię 1750 mAh.

Nowością Sony jest również nowy tablet, nazwany Sony Xperia Tablet S. Jest to urządzenie niemal identyczne do Sony Tablet S, który jest jego starszym bratem. Tablet nawiązuje stylistycznie do brata, również udając zawiniętą gazetę. Jest jednak znacznie cieńszy od poprzednika. Tył obudowy jest wykonany z metalu. Urządzenie posiada slot kart microSD i port podczerwieni. Sercem tabletu jest czterordzeniowy układ nVidia Tegra 3 a całość pracuje pod kontrolą Androida 4.0. Ekran jest 9,4”, jego rozdzielczość to 1280×800 px i został on wykonany ponoć na bazie matrycy IPS. Urządzenie wyposażono w dużą baterię 6000 mAh, co powinno zagwarantować dobry czas pracy na baterii. Cena za najtańszy, 16GB model to niecałe $400 (bez VATu). Wersja 64GB to koszt około $600 (bez VATu).

Sony po targach IFA 2012 umacnia swoją pozycję na rynku mobilnym i może w końcu zagrozić dominacji Samsunga w segmencie Androida. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę doczekać się wejścia nowych produktów na rynek.

Źródło: CNet.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*