Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Skylake + pamięci DDR3 = uszkodzenie kontrolera pamięci?

Skylake + pamięci DDR3 = uszkodzenie kontrolera pamięci?

Intel - logo

Wydaje się, że o platformie Intel Skylake będzie w sieci słychać dłużej niż planuje to „niebieski potentat” procesorów (i nie dotyczy to wyłącznie pozytywnego wydźwięku). Nie włączając w to już oszczędności na paście termoprzewodzącej okazuje się, że zakup kompletnej platformy na bazie Skylake może być naprawdę drogim zakupem. Takie wrażenie można bowiem odnieść na podstawie docierających ostatnio z sieci informacji jakoby nabywca tandemu „Intel Skylake + pamięci DDR3” ryzykował…uszkodzeniem kontrolera pamięci.

Według Intela korzystanie z pamięci DDR3 na platformie Skylake na dłuższą metę może wręcz uszkodzić procesory (sic!). Domyślne napięcie dla pamięci DDR4 wynosi raptem 1,2V, dla pamięci DDR3L jest to 1,35V a rzekomy problem z modułami DDR3 wynika stąd, że w ich przypadku napięcie zasilania to aż 1,5V (a czasem nawet i nawet 1,65V). W związku z tym przestrzega się przed stosowaniem tzw. starszych modułów RAM, ponieważ doprowadzić mogą one rzekomo do…uszkodzenia zintegrowanego w CPU kontrolera. Według Intela nawet jeśli nie odczujemy na początku żadnych problemów korzystając ze standardowych pamięci DDR3 na płycie głównej z podstawką LGA1151, to nie mamy gwarancji, że w momencie dużego obciążenia kontroler pamięci najnormalniej w świecie nie uszkodzi się (swoją drogą ciekawe o jakie obciążenie chodzi).

Cóż, czy faktycznie jest się czego obawiać czy też jest to po prostu próba przyspieszenia wdrażania na rynku droższego standardu w postaci pamięci DDR4? Czas pokaże…

Źródło: KitGuru.net / FrazPC.pl

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*