Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > SilentiumPC Sigma EVO – cicha (r)ewolucja

SilentiumPC Sigma EVO – cicha (r)ewolucja

Firma SilentiumPC poszerzyła swoją ofertę o kolejny nietuzinkowy produkt – Sigma EVO. Jest to przedstawiciel nowej 120mm rodziny wentylatorów tej marki a jednocześnie pewnego rodzaju ewolucja definicji ciszy, wydajności i design’u. Konstrukcja ta oparta jest bowiem o 9 łopatek (wykonanych z przezroczystego aczkolwiek ciekawie przyciemnianego materiału) oraz łożysko typu Hydro Bearing. Co zaś się tyczy parametrów pracy, to zapowiada się całkiem ciekawie: ponad 51CFM przy ok. 1300 obr./min. i kulturze pracy poniżej 16dB. W razie gdyby i to jednak było dla „cichofilów” zbyt wiele producent dołącza wraz wentylatorem specjalny adapter, zmniejszający obroty do ok. 800 a kultura pracy utrzymana będzie wówczas na poziomie niespełna 9dB.

Co ciekawe według niektórych testów redukcja obrotów do 800 nie powoduje tak dużego spadku wydajności jak w przypadku większości wentylatorów. Dzięki temu być może będzie to potencjalny nabytek osób składających np. chłodzenie wodne gdzie często potrzebne są jednocześnie ciche i wydajne wentylatory…

Na rodzimym rynku wentylatory te znaleźć można w cenie ok. 33zł* czyli jakby nie patrzeć jest to całkiem atrakcyjna propozycja.

* sugerowana cena detaliczna

Trackbacks for this post

  1. Fera HE1224 oraz Hiberna NC300 – wakacyjne nowości od SilentiumPC » BestPCInfo.pl - [...] SilentiumPC (kojarzona przede wszystkim z wentylatorami z serii Zephyr i Sigma EVO oraz coolerami CPU z serii Spartan i Fortis)…

Leave a Comment

*