Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > SilentiumPC Grandis XE1236 – mroczny twin-tower

SilentiumPC Grandis XE1236 – mroczny twin-tower

SilentiumPC Grandis XE1236

SilentiumPC znów „atakuje” rynek coolerów CPU. Tym razem światło dzienne ujrzał model o potężnie brzmiącej nazwie – Grandis XE1236.  Jest to całkiem intrygujący twin-tower o całkiem rozsądnych gabarytach jak na tego typu konstrukcję: 158 x 130 x 105 mm (wysokość x szerokość x długość). Jego konstrukcja opiera się na sześciu miedzianych 6 mm heat-pipe’ach, klasycznej podstawie oraz dwóch systemach aluminiowych żeberek. Warto także zwrócić uwagę, że najwyższy fin jest utrzymany w czarnej kolorystyce zaś dyskretne logo producenta ciekawie wpasowuje się w bryły obu radiatorów.

W obrębie SilentiumPC Grandis XE1236 widzimy także dwa fabrycznie dołączane pół-przezroczyste wentylatory typu 120 mm. Potrafią one pracować w spektrum 500-1500 obr./min. czyli w spektrum dedykowanym raczej zwolennikom ciszy.

SilentiumPC Grandis XE1236SilentiumPC Grandis XE1236 jest kompatybilny zarówno z procesorami Intel (LGA 775, 1150, 1155, 1156, 1366, 2011) jak też AMD (AM2, AM3, FM1, FM2). Co ciekawe w przypadku platformy AMD producent pokusił się o dwa sposoby montażu – jeden standardowy oraz jeden „ala Intel” (tak aby wentylatory skierowane były w stronę tyłu obudowy):

Cóż, jak na debiutancki twin-tower SilentiumPC Grandis XE1236 wydaje się całkiem przemyślaną konstrukcją. Jego cena również wydaje się atrakcyjna, gdyż przyjdzie nam za niego zapłacić raptem 160 zł (sugerowana cena detaliczna). Warto także nadmienić, że SilentiumPC Grandis XE1236 jest już fizycznie dostępny na naszym rynku ;)

Źródło: SilentiumPC.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*