Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Newsy > Seagate prezentuje dysk 4TB – Barracuda 7200.15

Seagate prezentuje dysk 4TB – Barracuda 7200.15

Seagate Barracuda 7200.15

Firma Seagate niemal z dumą poinformowała, że jako pierwszej na świecie udało jej się stworzyć dysk o pojemności 4TB – z wykorzystaniem czterech talerzy 1TB. Jak twierdzi przedstawiciel firmy, „cztero-talerzowa konstrukcja to najlepsze rozwiązanie, które zapewnia możliwie najwyższą wydajność, podwajając pojemność i redukując koszty”. Firma zgodnie z panującym zwyczajem podała informację, że na jej nowym produkcie można pomieścić do 450 godzin filmów w rozdzielczości HD, ponad milion utworów muzycznych lub 800 tysięcy zdjęć. „Wszystko to w najniższej na rynku cenie za każdy gigabajt” – dodaje producent.

Specyfikacja techniczna zamieszczona przez producenta informuje, że urządzenie zapewnia średni transfer wynoszący 146MB/s i pobiera o 35% mniej energii od produktów konkurencji. Dysk talerzowy wyposażono w 64MB pamięci podręcznej, cztery talerze wirujące z prędkością 7200RPM i interfejs SATA 6Gb/s. Nowy dysk Barracuda 7200.15 o pojemności 4TB można znaleźć w wersji pudełkowej w cenie około 210$ (+VAT) lub w wersji OEM kosztującej 190$(+VAT) za sztukę.

Źródło : U-SM.ru

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*