Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Scythe Ninja 4 – pierwsza Ninja nie do OC?

Scythe Ninja 4 – pierwsza Ninja nie do OC?

Scythe Ninja 4

Co niektórzy użytkownicy komputerów pamiętają takie legendarnie wydajne coolery CPU od Scythe jak chociażby Mugen 2 czy też Ninja 3. Okazuje się jednak, że najnowsza propozycja japońskiego potentata – Ninja 4 – może być zapamiętana z kompletnie innego powodu. Dlaczego? Otóż jest to pierwsza Ninja tak oficjalnie przeznaczona do dwóch trybów pracy aktywnego i pasywnego (kiedy TDP procesora jest poniżej 65W). Jest to dość rozbudowana konstrukcja (155 x 130 x 130 mm – wysokość x szerokość x długość) wyglądająca jak zrośnięty twin-tower (patrz poniższe zdjęcie). Producent zastosował tutaj sporo niklowanych heat-pipe’ów (a dokładnie 6 sztuk o przekroju 6 mm) i naprawdę spory system aluminiowych żeberek.

Scythe Ninja 4

Cooler ten jest naprawdę ładny a ponadto zastosowano tutaj do schładzania radiatora ciekawy 120 mm wentylator z linii Hayabusa 120 PWM (o spektrum pracy 300-1500 obr./min.). Sugerować to może przeznaczenie tego coolera CPU przede wszystkim dla zwolenników ciszy co również cieszy. Na chwilę obecną Scythe Ninja 4 dostępny jest jednak jedynie na rynku japońskim i nie wiadomo czy/kiedy zawita na rynek europejski…

Scythe Ninja 4

Źródło: DVHardware.net / TechPowerUp.com

One Comment

  1. Tak szczerze to Mugen Max wydaje się i ładniejsza i lepsza opcja…

Leave a Comment

*