Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Scythe Mugen 4 oraz Grand Kama Cross – wiosenne coolery CPU

Scythe Mugen 4 oraz Grand Kama Cross – wiosenne coolery CPU

Scythe Mugen 4

Dwa umiarkowanie popularne u nas modele coolerów CPU od ScytheMugen 3 oraz Grand Kama Cross – doczekały się „następców”. Najnowsze koncepcje wydawnicze japońskiego potentata to bowiem Mugen 4 oraz Grand Kama Cross 2. Model Mugen 4 to spory cooler CPU typu tower (160 x 130 x 88 mm – wysokość x szerokość x długość) a jego konstrukcja oparta jest o sześć miedzianych heat-pipe’ów (dokładnie tyle samo co w Mugen 3) oraz „modułowy” system aluminiowych finów (również tak jak w modelu Mugen 3). Radiator Mugena 4 schładza 120 mm wentylator z serii Glide Stream z PWM (zakres pracy: 400 – 1400 obr./min.).

Jeśli zaś chodzi o Scythe Grand Kama Cross 2, to tak jak pierwowzór cooler typu horyzontalnego (140 x 175 x 140 mm – wysokość x szerokość x długość) zaś jego konstrukcja oparta jest o cztery miedziane heat-pipe’y (dokładnie tak samo jak jego „pierwowzor”) oraz dwa systemy aluminiowych żeberek ułożone pod pewnym kątem względem płyty głównej i procesora. W przypadku Grand Kama Cross producent zastosował wentylator 140 mm z serii Falcon z PWM (zakres pracy: 500 – 1300 obr./min.).

Scythe Grand Kama Cross 2

Coolery Scythe Mugen 4 oraz Grand Kama Crosssą kompatybilne zarówno z procesorami AMD (AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2) jak też Intel (LGA 775, 1150, 1155, 1156, 1366, 2011). Sugerowane ceny tych coolerów to z kolei ok. 50 dolarów (bez VAT-u).

Źródło: TechPowerUp.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*