Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Sapphire Radeon Pro Duo czyli bestia zwodowana

Sapphire Radeon Pro Duo czyli bestia zwodowana

SAPPHIRE Radeon Pro DuoFirma Sapphire wprowadziła do swojej oferty nową, nie byle jaką kartę graficzną – Radeon Pro Duo. Jest to obecnie dosłownie najwydajniejsza na świecie karta graficzna AMD. Wyposażono ją bowiem m.in. w dwa 28 nm pełne układy Fiji XT (o taktowaniu rdzeni do 1000 MHz). Zastosowano w niej sumarycznie 8 GB pamięci RAM nowej generacji (HBM), 8192 procesorów strumieniowych, 128 jednostek ROP, 512 jednostek teksturujących oraz 4096-bitowy interfejs pamięci. Tego typu graficzny „potwór” naturalnie potrzebować będzie odpowiednio dużej porcji „zasilania”.  W przypadku Sapphire Radeon Pro Duo deklaruje się TDP na poziomie 350W a wymagane jest podłączenie trzech złącz PCI-E typu 8 pin (!). Nie każdy zatem zasilacz podoła tej bestii ale zapewne jak już podoła, to wydajność będzie zadowalająca nawet w najbardziej wymagających grach.

Co skutecznie schłodzi takiego potworka? Tylko chłodzenie wodne!

SAPPHIRE Radeon Pro Duo

Warto też nadmienić, że za odprowadzanie nadmiaru ciepła (a takowego zapewne tutaj nie brakuje) odpowiada gotowy system chłodzenia wodnego z chłodnicą typu 1x 120 mm i z pojedynczym wentylatorem (prawdopodobnie jest to wariant Scythe Gentle Typhoon z wysokimi obrotami). Naturalnie z racji swojej „topowości” cena Sapphire Radeon Pro Duo również należy do iście topowych. Kartę taką wyceniono bowiem na 7060 zł (sugerowana cena detaliczna).

Za 7 tysięcy zł to niektórzy składają dwa średnie komputery ale co kto woli :)

Źródło: Informacja prasowa

One Comment


  1. Warning: printf() [function.printf]: Too few arguments in /home/lukast84/domains/bestpcinfo.pl/public_html/wordpress/wp-content/themes/euphoria/includes/comments-content.php on line 15
    Prawi:

    No nie, ta cena to chyba żart siakiś? :D

Leave a Comment

*