Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > Sapphire Radeon HD 7950 Vapor-X z Boost’em i coolerem GPU na bazie Vapor-X

Sapphire Radeon HD 7950 Vapor-X z Boost’em i coolerem GPU na bazie Vapor-X

Sapphire Radeon HD 7950 Vapor-X with Boost

Jeden z wiodących producentów kart graficznych – Sapphire – wprowadził na rynek swoje nowe „dziecko” – Radeon HD 7950 Vapro-X with Boost, czyli fabrycznie ulepszoną konstrukcję z wydajnym i zarazem cichym coolerem GPU.

AMD Radeon HD 7950, którego premiera odbyła się w styczniu bieżącego roku przez długi okres czasu pozostawał jedną z potężniejszych i atrakcyjniejszych jednostek GPU, na którą dotąda nie było odpowiedzi ze strony „zielonych”. Premiera GeForce GTX 660 Ti zmusiła jednak koncern z Sunnyvale do działań mających na celu utrzymanie swoich układów w czołówce kart graficznych. Tak dokładnie to wystarczyła prawdopodobnie aktualizacja BIOS-u, która przyspieszyła rdzeń karty i wprowadziła technologię PowerTune Boost. Główni partnerzy AMD postanowili pójść krok dalej i zawojować rynek fabrycznie ulepszonymi wersjami.

Jedną z takich kart jest właśnie Sapphire Radeon HD 7950 Vapor-X with Boost. Jej GPU pracuje z taktowaniem 850 MHz (950 MHz w trybie Boost) i zaś 3GB pamięci GDDR5 „tyka” na poziomie 5000 MHz (taktowanie efektywne). Na autorskiej płytce PCB umieszczono układ Tahiti Pro z 1792 procesorami strumieniowymi zaś wspomniana pamięć ma 384-bitowy interfejs. Całość chłodzi niestandardowe chłodzenie Vapor-X, składające się z:

  • masywnego radiatora z tzw. komorą parową
  • czterech niklowanych rurek cieplnych (dwóch o średnicy 6 mm i dwóch o średnicy 8 mm)
  • dwóch 90 mm wentylatorów (których łopatki zostały specjalnie wyprofilowane)

Sapphire Radeon HD 7950 Vapor-X with Boost

Prezentowany model wyposażony został w jedno wyjście HDMI, dwa DVI i jedno DisplayPort. Na górnej krawędzi laminatu umieszczono dwa złącza CrossFire i dwa 8-pinowe gniazda dodatkowego zasilania. Cena oraz data premiery tego GPU nie jest jeszcze znana, ale jedno jest pewne: ten układ nie będzie należał do najtańszych.

Źródło: Informacja prasowa

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*