Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Sandy Bridge-E będą bez boxowych coolerów CPU?

Sandy Bridge-E będą bez boxowych coolerów CPU?

Intel_logoWydaje się, że podobnie jak nadchodzące „Bulldozery” od AMD tak i ekstremalne procesory Intel z serii Sandy Bridge-E być może wywołają wśród użytkowników niemałe „zamieszanie”. W przypadku jednostek obliczeniowych Intela najprawdopodobniej nie potwierdzi się bowiem plotka jakoby zamiast boxowego coolera CPU mielibyśmy znaleźć kompaktowy zestaw chłodzenia wodnego. Mało tego, „niespodzianka” ta jest chyba jeszcze większa gdyż topowe procesory z serii Sandy Bridge-E nie będą miały w zestawie żadnego coolera CPU (podobnie jak miało to miejsce w przypadku serii topowych procesorów AMD z odblokowanym mnożnikiem). Spowodowane jest to ponoć po części tym, że TDP tych procesorów oscylować może realnie od 130 do 180 W co jest sporym wyzwaniem dla większości standardowych coolerów CPU a co dopiero dla boxowego „maleństwa”.

Cóż, trzymajmy zatem kciuki za to aby w dniu premiery Sandy Bridge-E firmy specjalizujące się w coolerach CPU dostarczyły stosownie wydajne coolery CPU (albo chociaż adaptery do obecnych wydajnych „chłodziw”).

Źródło: VR-Zone.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*