Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Testy > Samsung Galaxy Xcover S5690 – test smartfona

Samsung Galaxy Xcover S5690 – test smartfona

Samsung Galaxy Xcover S5690 - Test smartfona

Nie od dziś wiadomo, że rynek smartfonów z roku na rok jest co raz większy i coraz bogatszy a poszczególni producenci co jakiś czas muszą wręcz „prześcigać się” w zaoferowaniu użytkownikowi „czegoś więcej”. Firma Samsung zdaje sobie z tego doskonale sprawę i dlatego co jakiś czas wydaje nietypowe urządzenia bo bardzo odporne na warunki otoczenia. Dziś przyjrzymy się bliżej Galaxy Xcover S5690 – pierwowzorowi najnowszej koncepcji w postaci Galaxy Xcover 2.

Samsung Galaxy Xcover S5690 – pierwsze wrażenia

Obudowa smartfona sprawia wrażenie bardzo solidnej. Nic tutaj specjalnie nie trzeszczy, wszystkie elementy są dobrze spasowane zaś wszystkie zewnętrzne gniazda (jack na słuchawki oraz zasilanie) mają fabryczne idealnie spasowane zaślepki. Główna część smartfona (przód) to stosunkowo nieduży wyświetlacz (3,65″) a tuż poniżej niego są trzy fizyczne przyciski poniżej niego („Menu/Opcje„, „Start” oraz „Powrót„). Po lewej stronie obudowy znajdziemy przyciski do regulacji głośności zaś po prawej włącznik / wyłącznik. w dolnej części obudowy mamy złącze zasilania telefonu natomiast na górze znalazło się gniazdo słuchawkowe typu jack 2.5″. Warto zaznaczyć, ze oba boki urządzenia są specjalnie wyprofilowane dzięki czemu smartfon znacznie pewniej leży w ręku.

Samsung Galaxy Xcover S5690 - Smartfon w pełnej krasieSamsung Galaxy Xcover S5690 - Lewy bokSamsung Galaxy Xcover S5690 - Prawy bokSamsung Galaxy Xcover S5690 - Wyjście słuchawkoweTylna część Samsung Galaxy Xcover również nie jest jednolita a jej zdecydowana większość ma mocno chropowatą fakturę. W górnej części producent umieścił obiektyw aparatu cyfrowego (aparat jest z Auto-Focusem), diodę doświetlającą (przydatna rzecz w trudnych warunkach oświetleniowych) oraz głośniczek. W dolnej części znajdziemyz kolei solidną blokadę klapki (dzięki temu klapka nam nie odpadnie np. podczas przypadkowego upadku smartfona na twardą powierzchnię). Warto także znaczyć, że „w narożach” urządzenia przyczepione są specjalne plastikowe „wstawki”. Poza dodatkową funkcją ochronną podczas upadku smartfona pełnią one także funkcję ochrony przed zarysowaniem obiektywu aparatu (kiedy trzymamy telefon na płaskiej i twardej powierzchni).

Samsung Galaxy Xcover S5690 - Smartfon w pełnej krasie

Wnętrze Samsung Galaxy Xcover S5690 „skrywa” przede wszystkim całkiem pojemną baterię – 1500 mAh (a przynajmniej nasz egzemplarz takową posiadał). Pod wspomnianą baterią mamy natomiast miejsce na jedną kartę SIM oraz kartę micro-SD. Nie est to zbyt praktyczne rozwiązanie dla osób często „żonglujących” kartami pamięci jednak na szczęście w zestawie wraz z telefonem producent dołącza także kabel do połączenia z PC (w zestawie mamy także adapter micro-SD -> SD).Samsung Galaxy Xcover S5690 - BateriaSamsung Galaxy Xcover S5690 - WnętrzeSamsung Galaxy Xcover S5690 - Akcesoria

Samsung Galaxy Xcover S5690 – specyfikacja

 

MODEL / NAZWA KODOWA
Galaxy Xcover / GT-S5690
WYMIARY
122 x 67 x 14 mm

(długość x szerokość x długość)
WYŚWIETLACZ / ROZMIAR
320 x 480 pikseli / 3,65″
PROCESOR
800 MHz, Marvell PXA940 (45 nm, 32-bit)
PAMIĘĆ RAM
512 MB
PAMIĘĆ WEWNĘTRZNA
150 MB

(możliwość rozbudowy do 32GB)
POJEMNOŚĆ BATERII
1500 mAh
TEORETYCZNY CZAS ROZMÓW
11-13 godzin
TEORETYCZNY CZAS CZUWANIA
ok. 26 dni
PREINSTALOWANA WERSJA ANDROID
2.3.6 (Gingerbread)
ZAKRES PRACY
EDGE / GPRS

(850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)
APARAT
3,2 MPix

(Auto-Focus, LED, zdjęcia tematyczne)
NAGRYWANIE FILMÓW
TAK (max. 640 x 480 px)
OBSŁUGIWANE FORMATY VIDEO
H.263; MPEG4
Wi-Fi
TAK (802.11 b / g / n)
GPS
TAK
INNE CECHY
TouchWiz, odporność na wodę i upadki (certyfikat IP67)

Samsung Galaxy Xcover S5690 – użytkowanie na żywo

Z doświadczenia wiemy, że teoria i opisy produktu to jedno zaś jego prezencja na żywo oraz praktyczne użytkowanie to drugie. Z tego też względu zamieszczamy poniżej klip z realnym użytkowaniem smartfona Samsung Galaxy Xcover (w tym czas startu systemu operacyjnego oraz prezentacja na żywo jasności wyświetlacza):

Samsung Galaxy Xcover S5690 – testy wydajności

Na podstawie m.in. zaprezentowanego realnego realnego użytkowania oraz szeregu testów praktycznych można na temat Samsung Galaxy Xcover S5690 wysunąć kilka wniosków. Po pierwsze z racji swojej raczej średniej wydajności nie można go polecić dla zwolenników androidowych topowych gier takich jak Angry Birds czy Bad Piggies. Niestety ale są już to zbyt wymagające aplikacje dla tego typu urządzenia. Na szczęście producent sam nie polecał Galaxy Xcover jako gamingowego urządzenia mobilnego ale przede wszystkim jako solidne i odporne urządzenie.

Samsung Galaxy Xcover S5690 – przykładowe zdjęcia

Poniżej prezentuję natomiast przykładowe zdjęcia wykonane przy pomocy aparatu cyfrowego wbudowanego w Samsung Galaxy Xcover S5690. Jedno ze zdjęć wykonane jest przy sztucznym oświetleniu (klawiatura) a pozostałe są wykonane przy naturalnym oświetleniu.

Samsung Galaxy Xcover S5690 – podsumowanie

Samsung Galaxy Xcover S5690 kosztuje na naszym rynku ok. 750 zł i jest to zdecydowanie smartfon dla osób, poszukujących przede wszystkim solidnej konstrukcji i wzmocnionej obudowy. Co zaś się tyczy wydajności czy też samego wyświetlacza, to wydaje się, że to tak naprawdę współczesne minimum dla użytkownika. Jak się bowiem przekonaliśmy telefon ten jest jednak odrobinę za słaby, żeby płynnie zagrać w bardziej wymagające gry a ponadto obecnie dużo popularniejsze są jednak smartfony z większymi i czytelniejszymi wyświetlaczami (w przypadku Samsung Galaxy Xcover S5690 widać, że rozdzielczość 320 x 480 pikseli jest zdecydowanie za mała). W każdym razie smartfon Samsung Galaxy Xcover S5690 z naszej perspektywy niewątpliwie zasłużył na nagrodę „SUPER SOLID” (za porządną obudowę i bardzo dobre spasowanie wszystkich elementów). Gratulujemy!

Samsung Galaxy Xcover S5690 - SUPER SOLID!

Trackbacks for this post

  1. Samsung Galaxy Note II – test smartfona z pierwszej ligi | BESTPCINFO.PL - newsy, poradniki, recenzje, unikalne testy - [...] czas temu mieliśmy okazję zapoznać się ze smartfonem firmy Samsung ze średniej półki – Galaxy Xcover. Dziś przyjrzymy się…

Leave a Comment

*