Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Testy > Samsung Galaxy Note II – test smartfona z pierwszej ligi

Samsung Galaxy Note II – test smartfona z pierwszej ligi

Samsung Galaxy Note II - Test

Jakiś czas temu mieliśmy okazję zapoznać się ze smartfonem firmy Samsung ze średniej półki – Galaxy Xcover. Dziś przyjrzymy się urządzeniu o praktycznie kilka klas wyżej a dokładnie smartfonowi oznaczonemu jako Galaxy Note II (w wersji Marble White). Z racji gabarytów można by go właściwie nazwać nawet już mini-tabletem, jednak przekonajmy się jak w praktyce wypada ten duży i charakterystyczny smartfon. Zapraszam zatem na test Samsung Galaxy Note II.

Samsung Galaxy Note II – pierwsze wrażenia

Obudowa smartfona Samsung Galaxy Note II sprawia wrażenie gładkiej, przyjemnej w dotyku a jednocześnie bardzo solidnej. Nic tutaj nie trzeszczy, wszystkie elementy są bardzo dobrze spasowane i jedyne czego może tutaj brakować to zaślepki na zewnętrzne gniazda (jack na słuchawki oraz zasilanie). Główna część smartfona (przód) to przede wszystkim ogromny wyświetlacz (5,5″ Super AMOLED HD) a tuż poniżej niego jest jeden fizyczny przyciski („Home”) a po jego ou stronach przyciski tylko podświetlane („Menu” oraz „Wróć”). Po lewej stronie obudowy znajdziemy podłużny srebrny przyciski do regulacji głośności zaś po prawej podłużny srebrny włącznik / wyłącznik urządzenia. W dolnej części obudowy Samsung Galaxy Note II mamy dość standardowe rozwiązanie – złącze zasilania smartfona – natomiast na górze znalazło się gniazdo słuchawkowe – jack 2.5″.

Samsung Galaxy Note II - Widok ogólny

Samsung Galaxy Note II - Widok ogólny

Samsung Galaxy Note II - Widok z boku

Samsung Galaxy Note II - Widok z boku

Tylna część Samsung Galaxy Note II jest jednolita i wykonana jest z gładkiego dobrej jakości plastiku. W górnej części producent umieścił obiektyw aparatu cyfrowego (aparat jest z Auto-Focusem), diodę doświetlającą (bardzo przydatna rzecz w trudnych warunkach oświetleniowych). Głośniczek mamy natomiast w dość nietypowej pozycji bo na dole. Warto także znaczyć, że klapkę chroniącą „wnętrze” smartfona bardzo łatwo zdemontować.

Samsung Galaxy Note II - Widok z tyłu

Wnętrze Samsung Galaxy Note II „skrywa” przede wszystkim naprawdę całkiem pojemną baterię – aż 3100 mAh. Obok wspomnianej baterii mamy natomiast miejsce na kartę SIM (a dokładnie na micro-SIM) oraz slot na kartę micro-SD. Naturalnie nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie dla osób często „żonglujących” kartami pamięci, jednak na szczęście w zestawie wraz z telefonem producent dołącza kabel do komunikacji z PC (patrz film w dalszej części artykułu). Przyznam jednak szczerze, że opcja Dual-SIM też byłaby tutaj mile widziana. Tym bardziej, że smartfon do tanich nie należy a zatem możemy już od niego czegoś wymagać…

Samsung Galaxy Note II - Wnętrze

Samsung Galaxy Note II – specyfikacja

 

MODEL / NAZWA KODOWA
Galaxy Note II / GT-N7100
WYMIARY
151 x 81 x 9,5 mm

(długość x szerokość x długość)
WYŚWIETLACZ / ROZMIAR
720 x 1280 pikseli / 5,5″ Super AMOLED HD
PROCESOR
1.6 GHz Cortex A9 Exynos 4412
PAMIĘĆ RAM
2 GB
PAMIĘĆ WEWNĘTRZNA
16 GB)

(możliwość rozbudowy do 32GB)
POJEMNOŚĆ BATERII
3100 mAh
TEORETYCZNY CZAS ROZMÓW
16-35 godzin
TEORETYCZNY CZAS CZUWANIA
ok. 40 dni
PREINSTALOWANA WERSJA ANDROID
Android 4.1.2 (Jelly Bean)
ZAKRES PRACY
3G / LTE / HSPA+ / EDGE / GPRS

(850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100 MHz)
APARAT
8 MPix

(Auto-Focus, LED, zdjęcia tematyczne)
NAGRYWANIE FILMÓW
TAK (max. 1920 x 1080 px)
OBSŁUGIWANE FORMATY VIDEO
MP4/; DivX; /XviD; /WMV/; H.264 ; H.263
Wi-Fi
TAK (802.11 b / g / n)
GPS
TAK
INNE CECHY
rysik S Pen, nagrywanie i odtwarzanie filmów w rozdzielczości full-HD

Samsung Galaxy Note II – użytkowanie na żywo

Z doświadczenia wiemy, że teoria i opisy produktu to jedno zaś jego prezencja na żywo oraz praktyczne użytkowanie to drugie. Z tego też względu zamieszczamy poniżej klip z realnym użytkowaniem Samsung Galaxy Note II (w tym czas startu systemu operacyjnego oraz test jasności wyświetlacza przy różnych ustawieniach):

Samsung Galaxy Note II – testy wydajności

Na podstawie m.in. zaprezentowanego realnego użytkowania oraz szeregu testów praktycznych można na temat Samsung Galaxy Note II wysunąć kilka pewnych wniosków. Po pierwsze z racji potężnej mocy obliczeniowej śmiało można go polecić dla zwolenników androidowych topowych i wymagających gier (w tym także Angry Birds czy też Bad Piggies – w przyszłości będą testowane także inne gry). Po drugie dzięki ogromnemu wyświetlaczowi oglądanie filmów na smartfonie to realna i czysta przyjemność (oczywiście to i tak tylko namiastka tego co na komputerze lub w kinie ;)).

Samsung Galaxy Note II – przykładowe zdjęcia i filmy

Poniżej prezentuję przykładowe zdjęcia wykonane przy pomocy aparatu cyfrowego 8 Mpixeli wbudowanego w Samsung Galaxy Note II (maksymalnie wysokie detale). Jedno ze zdjęć wykonane jest przy sztucznym oświetleniu (klawiatura) a pozostałe są wykonane przy naturalnym oświetleniu. Warto też zwrócić uwagę, że aparat w Samsung Galaxy Note II wykonuje od razu tzw. zdjęcia seryjne (do 20 zdjęć) i potem możemy sobie po prostu wybrać to, które według nas jest najlepsze a resztę zdjęć naturalnie można / trzeba usunąć. Co zaś się tyczy przykładowych filmów, to jeden jest nagrany przy sztucznym oświetleniu a drugi przy oświetleniu dziennym (scena jest niemal taka sama).

Samsung Galaxy Note II – podsumowanie

Smartfon Samsung Galaxy Note II kosztuje obecnie na naszym rynku ok. 2000 zł i jest to propozycja zdecydowanie dla osób, poszukujących przede wszystkim bardzo dobrej jakości, stylowego i bardzo wydajnego urządzenia tego typu. Jak się jednak przekonaliśmy telefon ten jest jednak naprawdę duży i dlatego też realnie nadaje się on albo dla osób z dużymi rękami albo…trzeba po prostu zaakceptować, że jest to smartfon „dwu-ręczny”. W każdym bądź razie smartfon Samsung Galaxy Note II z naszej perspektywy niewątpliwie zasłużył na dwie nagrody „100% Quality” (za świetną jakość wykonania) oraz „POWER” (za wydajność zweryfikowaną m.in. podczas realnych testów i codziennego użytkowania). Gratulujemy!Samsung Galaxy Note II - Podsumowanie

One Comment

  1. Angry Birds czy też Bad Piggies – no to chodzi na 1 rdzeniu 800 mhz A7 bez problemów ;P Potestuj GTA III albo VC, czy jakieś inne topowe gry ;)

Leave a Comment

*