Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Ruszyła sprzedaż nowych, energooszczędnych procesorów AMD – Richland

Ruszyła sprzedaż nowych, energooszczędnych procesorów AMD – Richland

AMD RichlandNa rynku światowym zaczęły się pojawiać najnowsze, tanie odmiany procesorów AMD z przeznaczeniem dla podstawki FM2. Dwa nowe i produkowane w 32-nanometrowym procesie technologicznym układy A10-6700T i A8-6500T to przedstawiciele energooszczędnej serii ,,Richland

Prezentowane układy cechują się niskim bo tylko 45-Watowym poborem mocy TDP podczas gdy większość APU firmy AMD mają TDP wynoszące od 65W aż do 100W (w przypadku modeli z odblokowanym mnożnikiem). Oba nowe procesory to produkty czterordzeniowe wyposażone w szybką pamięć podręczną drugiego poziomu (Cache L2) w ilości 4MB.

Model A10-6700T pracuje z zegarem taktowanym częstotliwością 2,5GHz (dzięki TurboCache może ono wzrastać do 3,5GHz) i jest wyposażony w układ graficzny Radeon HD8650D z 384 procesorami strumieniowymi. Słabszy układ taktowany jest częstotliwością 2,1GHz (z TurboCache 3,1GHz) i posiada układ graficzny w postaci Radeon HD8550D z 465 procesorami strumieniowymi.

Potężniejszy procesor został wyceniony na kwotę 156 dolarów (+VAT) a A8-6500T na 109 dolarów (z VAT’em).

Źródło: TechPowerUP.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*