Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Rankingopedia – topowe obudowy i coolery CPU z listopada 2014

Rankingopedia – topowe obudowy i coolery CPU z listopada 2014

Skąpiec.pl - ranking

Po zestawieniu najpopularniejszych w minionym miesiącu monitorów, płyt głównych i kart graficznych przyszła kolej na ranking popularności obudów komputerowych oraz coolerów CPU. W listopadzie 2014 najpopularniejsze były zatem obudowy takich firm jak Fractal Design (ponad 19%), Cooler Master (prawie 11%) oraz Corsair (niemal 9%) oraz Zalman (grubo ponad 7%). Wśród najpopularniejszych konstrukcji znajdują się już z kolei takie modele obudów jak Zalman Z11 Plus (nasz test), Aerocool Strike-X Air  oraz SilentiumPC Gladius X60 Pure Black.

Obudowy - Ranking

Najpopularniejszą firmą listopada 2014 specjalizującą się w sprzedaży m.in. coolerów CPU okazała się Cooler Master (grubo ponad 25%). Za nią uplasowały się takie firmy jak Thermalright (grubo ponad 24%) oraz SilentiumPC (prawie 5%). Największym zainteresowaniem cieszyły się natomiast następujące coolery CPU: SilentiumPC Fortis HE1225, Noctua NH-D14  oraz SilentiumPC Grandis XE1236 (nasz test).

Coolery CPU - RankingŻródło: Dane statystyczne Skapiec.pl

2 komentarze

  1. Pytanie czy to dobry marketing czy faktyczna jakość produktów. Niestety nie znam się na tyle, by samemu ocenić… Za to wiem, że w podobnych rankingach tabletów w Polsce prowadzi marka GoClever – która do pięt nie dorasta choćby Asusowi czy Dellowi.

  2. Myślę, że niektóre firmy mają po prostu swoich podstawionych „poszukiwaczy” nabijających takie statystyki ;)

Leave a Comment

*