Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > Radeon HD7790 po raz … czyli OC V2

Radeon HD7790 po raz … czyli OC V2

HD7790 w wersji OC V2

Firma PowerColor rozszerzyła ofertę swoich produktów o kolejną kartę graficzną. W tym konkretnym przypadku jest to Radeon HD7790 w wersji OC V2. Najnowszy produkt napędzany jest przez rdzeń Bonaire z 896 procesorami strumieniowymi, 1 GB pamięci GDDR5 oraz 128-bitowej magistrali. Taktowanie akceleratora wynosi 1030MHz dla rdzenia, oraz 6000MHz dla pamięci (taktowanie efektywne).

Chłodzeniem tej konstrukcji zajmuje się niewielki cooler GPU, w którego skład wchodzi aluminiowy radiator, miedziany heat-pipe o średnicy 8 mm i całkiem spory (jak na coolery GPU) bo 70-milimetrowy wentylator. Całość schowana została pod plastikową czarno-czerwoną obudową.

HD7790 w wersji OC V2Na śledziu Radeon HD7790 w wersji OC V2 znajdziemy wyjścia: DVI-D, DVI-I, HDMI oraz DisplayPort. Na brzegu płytki drukowanej umieszczono zaś złącze CrossFire. Warto wspomnieć, że całość zasilana jest tylko jedną wtyczką 6-pinową.

Specyfikacja karty graficznej PowerColor Radeon HD 7790 OC V2:

  • rdzeń: Bonaire
  • procesory strumieniowe: 896
  • taktowanie rdzenia: 1030 MHz
  • pamięć: 1 GB GDDR5 128-bit
  • taktowanie pamięci: 6000 MHz
  • wyjścia wideo: DVI-I, DVI-D, HDMI, DisplayPort
  • złącza zasilające: 6-pin

Nie jest wiadome kiedy i w jakiej cenie PowerColor Radeon HD7790 w wersji OC V2 pojawi się na rynku, jednak można spekulować, że jego cena nie będzie zbytnio odbiegać od pierwszej wersji, którą to można kupić aktualnie za około 560 złotych (+ VAT).

Źródło: Tom’sHardware.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*