Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > Radeon HD7000 – masowa produkcja rusza już w maju?

Radeon HD7000 – masowa produkcja rusza już w maju?

AMD_logoJeszcze na dobre na rynku nie zadomowiły się karty graficzne z serii HD6900 z drugiej rewizji a już coraz więcej słychać o nowej generacji kart AMDRadeonach HD7000. Wprawdzie ich nazwa kodowa (Southern Islands) zbyt wiele nie zdradza jednak już teraz przewiduje się dwie rzeczy z nimi związane. Po pierwsze najprawdopodobniej nie wniosą one nic nowego do obecnej architektury znanej z HD6900 (będą zapewne oferowały to samo tyle tylko, że w mniejszym procesie technologicznym – 28 nm) a po drugie jest szansa, że ich masowa produkcja ruszy już w przyszłym miesiącu.

O ile pierwsza z „plotek” sugeruje po prostu mniejszy niż dotychczas pobór energii (i prawdopodobnie niższe ceny tych kart) o tyle drugie przypuszczenie sugeruje, że oficjalna premiera Sothern Islands będzie miała miejsce wcześniej niż to sobie dotychczas zakładano (początkowo przewidywano premierę na jesieni b.r.). Czyżby zatem teraz wyłącznie AMD dyktowało tempo wprowadzania nowych produktów na rynek? Cóż, czas pokaże…

Źródło: Bit-Tech.net

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*