Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > Radeon HD6870 – przedpremierowa sesja zdjęciowa

Radeon HD6870 – przedpremierowa sesja zdjęciowa

Do papierowej premiery nowych kart graficznych Radeon z serii HD6000 zostało jeszcze tylko kilka dni więc nic dziwnego, że co jakiś czas do internetu „przeciekają” coraz to nowsze informacje i fotki. Ostatnio np. do sieci trafiły zdjęcia Radeona HD6870 bez fabrycznego systemu chłodzenia. Nie żeby to był jakiś „kamień milowy” ale dzięki temu, można już mieć względne wyobrażenie zarówno na temat projektu PCB (ważny aspekt przy doborze niereferencyjnego coolera GPU) jak też pobieranej mocy (a tym samym jaki zasilacz jest do takiej karty potrzebny).

Wydaje się więc, że firma AMD naprawdę postanowiła odejść od stereotypu czerwonego PCB. Na uwagę zasługuje także to, że dodatkowego złącze zasilania karty nie jest zbyt mocno „rozbudowane” – znajdziemy tu tylko dwa złącza 6pin. Co zaś się tyczy samej specyfikacji, to ponoć rdzeń ma pracować z prędkością 900 MHz, pamięci GDDR5 mają charakteryzować się taktowaniem rzędu 4200 MHz (efektywnie) a szyna pamięci ma być 256-bit. Znajdziemy tu też ponoć całkiem sporo portów: 2x DVI, x HDMI oraz 2x mini-DisplayPort. Cóż, byle do premiery…

Źródło: Guru3D.com

Comments are closed.