Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Radeon DDR3 czyli AMD i jej własne pamięci RAM

Radeon DDR3 czyli AMD i jej własne pamięci RAM

AMD_logo Wydawać by się mogło, że AMD już do końca świata kojarzyć będziemy wyłącznie z procesorami oraz kartami graficznymi jednak nic bardziej mylnego. Co ciekawe nie chodzi tutaj bynajmniej o jakąś nagłą zmianę specjalizacji tej firmy. Chodzi po prostu o to, że ostatnio światło dzienne ujrzały pamięci DDR3 z logo AMD i to oczywiście z „rodziny” Radeon. Obecnie znaleźć można informacje na temat trzech odmiennych serii pamięci od AMD: Entertainment, Ultra Pro Gaming oraz Enterprise. Jak można się domyślić różnią się one przede wszystkim taktowaniem (1333 MHz w przypadku Entertainment oraz 1600 MHz w przypadku Ultra Pro Gaming), timingami oraz ceną (na chwilę obecną znana jest sugerowana cena tylko AMD Radeon Entertainment – ok. 60 dolarów*). Póki co o serii Enterprise nie wiadomo zbyt wiele i jedynie można spekulować czy będą to pamięci dedykowane serwerom czy też po prostu moduły ze stylowymi radiatorami.

Próba zdobycia na stałe kolejnego „terytorium” czy też tylko dodatkowa promocja firmy przed premierą Bulldozerów? Cóż, czas pokaże…

* cena bez VAT-u

Źródło: TCMagazine.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*