Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Qualcomm i procesory dla serwerów?

Qualcomm i procesory dla serwerów?

Qualcomm i 24-rdzenie dla serwerów?

Firma Qualcomm do tej pory kojarzyła się nam przede wszystkim z układami SoC montowanymi w obrębie smartfonów, tabletów itp. Nie jest jednak wykluczone, że za jakiś czas kojarzyć ją będziemy również z…procesorów dla serwerów. Zaprezentowała ona bowiem ostatnio prototyp ponoć bardzo wydajnego 24-rdzeniowego procesora bazującego na architekturze ARM. Procesor ten osadzany będzie w obrębie socketu LGA (Land-Grid Array) niczym obecne procesory Intel z linii Xeon. Co ciekawe Qualcomm chwali się, że kiedy przyjdzie co do czego to uch procesory oferować będą nawet więcej jak 24-rdzenie (w końcu na razie zaprezentowano jedynie sprawny prototyp).

Qualcomm i procesory dla serwerów

Cóż, na razie to jedynie prototyp jednak cieszy fakt, że tacy potentaci jak Intel i AMD mogą mieć w przyszłości konkurenta na rynku serwerów. W końcu zdrowa konkurencja zawsze jest dobra dla nas czyli finalnych konsumentów ;)

Źródło: TechPowerUp.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*