Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > Premiera HIS Radeon HD 7970 X2 IceQ

Premiera HIS Radeon HD 7970 X2 IceQ

 

HIS Radeon HD 7970 X2 IceQ

Mimo tego, że minął już spory czas od premiery pierwszych układów z serii Radeon HD 7xxx, to nadal nie ma w 100% pewnych informacji o premierze HD7990. Jak powszechnie wiadomo producenci kart graficznych postanowili „wziąć sprawy w swoje ręce” i wypuszczają na rynek układy z dwoma rdzeniami Tahiti na jednej płytce drukowanej znane powszechnie jako HD7970 X2.

Ostatnio np. firma HIS postanowiła wprowadzić do swojej oferty nowego Radeona HD 7970 X2 IceQ, czyli model z autorskim coolerem GPU. Cooler ten składa się z dwóch oddzielnych radiatorów które z kolei schładzają dwa 92-milimetrowe wentylatory. Ciepło z rdzeni odprowadza tutaj 6 ciepłowodów. Zastosowanie tak pokaźnego systemu chłodzenia pociągnęło za sobą zwiększenie wymiarów samej karty. Dzięki niemu całość zajmuje trzy sloty.HIS Radeon HD 7970 X2 IceQ

HIS Radeon HD 7970 X2 IceQDwa procesory graficzne Tahiti są w pełni odblokowane i posiadają po 2048 procesorów strumieniowych, które pracują z częstotliwością 1050MHz. Do ich zasilania użyto dwóch, niezależnych sekcji zasilania w systemie 6+2, gdzie dwie fazy zasilają pamięć, a pozostałe sześć rdzeń. Oba układy są ze sobą połączone dzięki mostkowi LucidLogix LT 22102 działającemu w trybie PCI-Express 2.0. Dwa rdzenie mają dość spore zapotrzebowanie na prąd, więc do zasilania Radeona HD 7970 X2 IceQ użyto aż trzech 8-pinowych wtyczek zasilających. Jak na razie cena, ani data premiery nie jest znana.

Źródło : TomsHardware.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*