Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Popularne notebooki – raport specjalny

Popularne notebooki – raport specjalny

Raport specjalny - laptopy 2013

Przy zakupie laptopa zawsze pojawia się sporo wątpliwości. Rynek nowych technologii jak zawsze jest bardzo dynamiczny i typowemu konsumentowi trudno nadążać za wszystkimi zmianami. Jak zatem mamy wybrać komputer mobilny, który spełni wszystkie nasze oczekiwania? Czy marka ma znaczenie? Ile powinien kosztować porządny laptop? Odpowiedzi na te oraz inne pytania zawiera m.in. najnowszy kwartalny raport specjalny Skąpiec.pl. W publikacji tej, poza analizą preferencji zakupowych internautów, znalazły się także komentarze ekspertów i ich wskazówki dotyczące wyboru danego notebooka.

Na co zatem zwracają uwagę internauci? Ano przede wszystkim na:

Procesor

Najpopularniejsze okazały się procesory Intel Core czwartej generacji i7; następne w rankingu znalazły się procesory Core i5 oraz Core i3.

Ekran

Najpopularniejsze wśród użytkowników Skąpiec.pl okazały się te o przekątnej 17″ . Poszukiwało ich 22,51% internautów. Modele 15″ wybierało natomiast 20,19% z nich.

Producenta

Najpopularniejszym producentem laptopów w ostatnim kwartale okazała się firma Lenovo (17%). Drugie miejsce na podium zajął Dell (niemal 15%) a trzecie Asus (14,88%).

Kartę graficzną

Najpopularniejsze okazały się karty graficzne GTX660M oraz GT650M. Karta graficzne GTX660M była poszukiwana przez 9,49% internautów a kartę GT650M „filtrowało” 7,06% użytkowników.

System operacyjny

Najpopularniejszy okazał się system Windows 7, uzyskując prawie 30% zaznaczeń w filtrze;  zaraz za nim uplasował się Windows 8, którego poszukiwało ponad 21% internautów)

Ilość pamięci RAM

Użytkownicy porównywarki Skapiec.pl byli najbardziej zainteresowani 8GB – i większą ilością – pamięci RAM. Takiej opcji szukało 36,02% internautów zaś 31,16% z nich zaznaczało 4GB i więcej.

Pojemność dysku

Przeważająca część internautów, która decydowała się poszukiwać sprzętu poprzez porównywarkę Skapiec.pl wybierała dysk 500GB i większy – 37,17%. Na jeszcze większe – 1000GB dyski – pokusiło się 14,33% użytkowników.

Wagę

W analizowanym okresie najczęściej poszukiwanymi notebookami były te lżejsze niż 2 kg – rozglądało się za nimi 35,15% internautów. Przedziałem 1,0 – 1,5 kg zainteresowanych było 21,51% poszukujących.

Cenę

Była ona ponoć najmniej istotnym kryterium dla użytkowników Skąpiec.pl poszukujących notebook, świadczy to zapewne o tym, że nie jest to element determinujący zakup i dla internautów ważniejsze są konkretne parametry komputera; prawie 30% użytkowników wybierało laptopy do 2000 zł.

Naturalnie w specjalnym raporcie wszystko jest opisane bardziej szczegółowo a ponadto znalazły się tam także przykładowe najpopularniejsze modele, które interesowały użytkowników.

Zainteresowanych odsyłamy do lektury raportu.

Źródło: Dane statystyczne Skąpiec.pl

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*