Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Plany Intela co do produkcji w technologii 7 nm

Plany Intela co do produkcji w technologii 7 nm

Intel - logo

Nie od dzisiaj wiadomo, że co jakiś czas technologie produkcji wszelakiego sprzętu elektronicznego przeżywają stopniową miniaturyzację. Przykładowo dzisiaj niemal standardem są dla nas układy wykonywane w technologii 28 nm ale za kilka lat nastąpi kolejny duży/mały krok w stronę jeszcze mniejszego procesu litografii. Przykładowo obecnie najintensywniejsze plany Intela co do produkcji w technologii 14  nm zostały potwierdzone ładnych kilka miesięcy temu (przy okazji oficjalnych spekulacji na ten procesorów z linii Broadwell). Co jednak będzie potem, od razu przeskok do 7 nm? Ano niekoniecznie…

Jak donoszą niektóre zagraniczne źródła zanim nastąpi migracja technologii produkcji na proces 7 nm najpierw „zaliczymy” po drodze produkcję w technologii 10 nm. Obecnie bowiem już są pewne opóźnienia z procesem 14 nm a jak wiadomo im niższy proces tym więcej czasu potrzeba na jego pełne / stabilne opanowanie. W każdym razie Intel planuje najpierw w roku 2015 wystartować z produkcją w procesie 14 nm. Rok później spodziewać się mamy układów wykonanych w procesie 10 nm a już w roku 2018 powitać mamy układy wykonane w technologii 7 nm. Swoją drogą ciekawe czy to będzie prawdziwe 7 nm czy też określające odległość pomiędzy dwoma „marketingowo” dobranymi elementami układu ;)

Źródło: Fudzilla.com / DVHardware.net

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*