Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > Pierwsze / Nieoficjalne testy oraz specyfikacja Geforce GTX 680

Pierwsze / Nieoficjalne testy oraz specyfikacja Geforce GTX 680

nVidia Geforce GTX680

W sieci są od jakiegoś czasu dostępne materiały – ponoć z oficjalnej prezentacji nVidii – na których widoczna jest podstawowa specyfikacja najnowszej karty Geforce GTX 680 oraz zestawienie jej wydajności w porównaniu z Radeonami HD7950 oraz HD7970. Karta, ta ma wejść na rynek już 22 marca i ma być wyposażona w rdzeń tykający ze standardową prędkością 1006 MHz (taktowanie rdzenia dzięki funkcji Speed Boost może „podskoczyć” do 1058 MHz). Na pokładzie Geforce GTX 680 znajdziemy ponoć także 2 GB pamięci GDDR5 oraz interfejs PCI-Express 3.0. Standardowo aby zasilić nowego nowego „GF’a” trzeba będzie podpiąć dwie wtyczki PCI-E typu 6 pin (TDP GeForce GTX 680 wynosi ponoć 195 W).

Co zaś się tyczy wydajności Geforce GTX 680 względem dwóch rywali czyli Radeonów HD7950 i HD7970 to dostępny „wykres” ukazuje nam mianowicie, że w większości testów GTX 680 jest wydajniejszy o około 5~15% od Radeona HD 7970. Największa różnica jest jednak w Battlefield 3 (z włączonym trybem pełnoekranowym oraz wygładzaniem krawędzi) gdzie Geforce GTX 680 ma być teoretycznie szybszy o ponad 40% (!). Czy tego typu „marketingowe deklaracje” się sprawdzą? Czas pokaże a długo już nie trzeba czekać…

nVidia Geforce GTX680

Źródło: TechPowerUp.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*