Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > nVidia Geforce GTX595 – kolejny postrach elektrowni?

nVidia Geforce GTX595 – kolejny postrach elektrowni?

nVidia - logoWraz z premierą Geforce GTX580 już się wszyscy zdążyli ucieszyć, że nVidia potrafi okiełznać pobór prądu jednocześnie potrafi stworzyć bardzo wydajną kartę graficzną. Niestety ta radość nie będzie chyba trwała zbyt długo a jest ku temu jeden powód – Geforce GTX595 czy dwurdzeniowy Fermi, który na PCB ma dwa złącza zasilania PCI-E 8pin. Jeśli wiec dobrze wierzyć wstępnych rachunkom to z samych dodatkowych wtyczek karta będzie potrzebowała do poprawnej pracy aż 200W (plus 150W ze slotu PCI-Express z płyty głównej). Wprawdzie w internecie na razie krążą jedynie wstępne informacje oraz kilka zdjęć jednak aż strach się bać jeśli nVidia faktycznie próbuje stworzyć takie „monstrum”.

Geforce GTX595

Jeśli bardziej szczegółowo przyjrzymy się zdjęciu, to się okaże, że prędzej prezentuje ono albo bardzo wczesny sampel inżynieryjny albo jest też dziełem Photoshopu. Jak inaczej wyjaśnić np. to, że otwory montażowe wokół rdzeni mają „rozstrzelony rozstaw” albo że rdzenie ułożone są w inny sposób?

Źródło: TechPowerUp.com

Trackbacks for this post

  1. Radeon HD6990 – prądożerne monstrum od AMD – BestPCInfo.pl - newsy, poradniki, recenzje, unikalne testy...po prostu to, co najlepsze! - [...] »Jakiś czas temu informowałem o nadchodzącym nowym monstrum graficznym od nVidii – Geforce GTX595. Okazuje się jednak, że nadchodzące…

Leave a Comment

*