Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Urządzenia mobilne > nVidia, cztery rdzenie i Android. Czyżby nowy tablet? Nie, to konsola nVidia!

nVidia, cztery rdzenie i Android. Czyżby nowy tablet? Nie, to konsola nVidia!

Konsola do gier od nVidia

Niedawno nVidia zapowiedziała mobilny procesor Tegra z 4 rdzeniami Cortex A15 a już teraz ujawniła informacje, gdzie ów układ będzie miał zastosowanie. Mowa tutaj o next-genowej konsoli przenośnej sygnowanej logiem ,,zielonych” a mianowicie – nVidia Project Shield.

Najważniejszym elementem konsoli ma być procesor vVidia Tegra 4, którego rolą będzie zapewnić najwyższej jakości doznania wizualne w każdej grze (podobno działać tutaj mają także niektóre tytuły znane z komputerów PC). Nie ujawniono na razie dokładniej specyfikacji technicznej, ale wiadomo o wyposażeniu jej w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720, porcie HDMI i micro-USB oraz czytniku kart microSD.

Konsola do gier od nVidia

Projekt SHIELD został stworzony przez inżynierów z firmy NVIDIA, którzy uwielbiają grać i wymyślili nowy sposób na granie. Zainspirowaliśmy się rosnącą popularnością technologii mobilnych i rozwiązań chmury, które uwolnią nas od naszych maszyn i pozwolą nam grać gdziekolwiek chcemy, na dowolnym ekranie. Chcieliśmy stworzyć urządzenie, które zrewolucjonizowałoby gry w taki sam sposób, w jaki iPod czy Kindle odmieniły podejście do muzyki i książek, umożliwiając granie w całkowicie nowy sposób. Mamy nadzieję, że SHIELD zachwyci innych graczy tak samo, jak nas.” – Jen-Hsun Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA

Obecnie konsola ta pracuje z oprogramowaniem Android Jelly Bean, ale nie jest wykluczone, że do czasu premiery (która ma nastąpić w drugim kwartale tego roku) software zostanie zmieniony na nieco nowszy. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana, jednak wiadomo, że do najtańszych na pewno nie będzie należało.

Źródło: Engadet.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*